Klima Arıza Kodları

Klimaya Elektrik Gelmiyor

Klimaya Elektrik Gelmiyor, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Klimaya Elektrik Gelmiyor ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Klimaya Elektrik Gelmiyor ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Klimaya Elektrik Gelmiyor

Klimaya Enerji Gelmiyor

Klimanıza elektrik gelmiyor mu? O halde siz değerli okurlarımıza özel hazırlanan makalemizi inceleyiniz.

logo

Klimaya Elektrik Gelmiyor

Klimaya Elektrik Gelmiyor

►►► Klimanıza elektrik gelmiyorsa ilk kez dairenizde elektrik olduğundan emin olmalısınız. Elektrikli diğer cihazları çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Böylelikle dairenizde kesin anlamda elektrik olduğundan emin olun. Dairenizde elektrik varsa eğer klima fişinin prize takılı olduğundan emin olun. Her şey olması gerektiği gibi ise bu durumda servis teknik desteğine başvurmalısınız.

Ayrıca Bakınız.  Mitsubishi Electric Arıza Kodları

Aşağıda sunacağımız bilgiler uzman servis personelleri aracılığıyla kontrol edilmelidir.

  • Şebeke voltajına bakın,
  • Sigortayı kontrol edin,
  • Elektrik kablolarına bakın,
  • Kart trafosuna bakın,
  • Kart sigortasına bakın,
  • Kart varistörüne bakın.

Yapılan kontroller neticesinde; cihazın elektriği kesilmelidir. Ardından sigorta açılarak bakılmalıdır. Sigorta arızalı ise değiştirilmelidir. Kablolar kontrol edilmeli, kablo grubunda sorun görülür ise değişimi yapılmalıdır. Ardından kart trafosu, sigortası ve varistörü kontrol edilmelidir. Sorun neyden kaynaklı ise kart atölyeye alınarak onarılmalı yahut yenisi ile değiştirilmelidir.

Ayrıca Bakınız.  Baymak Elite Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Arıza durumu yapılan bu müdahalelerden bir yahut birkaçı sonrası düzelecektir. Önerimiz ise sunulan bilgilere dayanarak cihaza müdahale etmemeniz ve arızanın çözümü hususunda mutlaka uzman yardımı almanızdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu