Klima Arıza Kodları

Viessmann Vitoclima 100-S Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Viessmann Vitoclima 100-S Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Viessmann Vitoclima 100-S Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Viessmann Vitoclima 100-S Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Viessmann Vitoclima 100-S Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Vitoclima 100-S Kullanım Kılavuzu

Makalemizde anlatılan bilgiler Viessmann Vitoclima 100-S model serili duvar tipi split klima kumanda kullanım talimatı, kumanda üzerindeki düğmelerin işlev ve anlamı hususundaki bilgilerdir. Viessmann Vitoclima 100-S Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? diye merak edenler olursa sayfamızı inceleyebilirler.

logo

Viessmann Vitoclima 100-S Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

 • 1 numaralı düğme

ON/OFF düğmesidir. Klimayı çalıştırma ve durdurma görevindedir.

 • 2 numaralı düğme

(-) düğmesidir. Sıcaklık ayarını düşürme görevindedir. Düğmeye her bastığınızda sıcaklık ayarını kademe kademe düşürmüş olursunuz.

 • 3 numaralı düğme

(+) düğmesidir.  Sıcaklık ayarını yükseltme görevindedir. Düğmeye her bastığınızda sıcaklık ayarını kademe kademe yükseltmiş olursunuz.

 • 4 numaralı düğme

MODE düğmesidir. Bu düğme konum seçme düğmesidir. Düğmeye her bastığınızda cihazı çalıştıracağınız konum değişir. Sırası ile;

AUTO (Otomatik) → COOL (Soğutma) → DRY (Nem alma) → FAN → HEAT (Isıtma)

Bu fonksiyonlardan istediğinizi seçebilir klimanızı mevsim ve ortam sıcaklığına göre çalıştırabilirsiniz.

 • 5 numaralı düğme

FAN düğmesidir. Fan hızının ayarlanmasını sağlar. Düğmeye her bastığınızda fan hızı değişecek ve ekranda sembol ile görüntülenecektir. Klimanızı talep ettiğiniz fan hızında çalıştırabilirsiniz.

 • 6 numaralı düğme

SWİNG düğmesidir. Klimanın iç ünite hava kanadının aşağı/yukarı hareket etmesini sağlar. Açı düğmeye her bastığınızda değişir. Cihazı çalıştırma moduna göre hava kanatçık yönünü seçebilirsiniz.

 • 7 numaralı düğme

I FEEL düğmesidir. Klima bu fonksiyonda otomatik olarak hissedilen sıcaklığa göte sıcaklığı ayarlamaktadır. Fonksiyonu devre dışı yapmak için düğmeye yeniden basmanız gerekir.

 • 8 numaralı düğme

Bu düğme sağlık ve temizleme fonksiyonlarını çalıştırıp durdurmak için kullanılır. Temizleme özelliğini başlatmak adına düğmeye 2 kez basmanız gerekir. LCD ekranda ev simgesi belirir. Sağlık ve temizleme fonksiyonlarını eş zamanlı çalıştırmak istediğinizde bu düğmeye ikinci kez basmanız gerekir. Ekranda ağaç ve ev simgesi görüntülenir. 3.kez düğmeye bastığınızda bu fonksiyonları durdurmuş olursunuz. 4.kez bastığınızda sağlık özelliği başlatılır ve ekranda ağaç simgesi görüntülenir.

 • 9 numaralı düğme

SLEEP düğmesidir. Uyku işletim modu düğmesi olarak adlandırılabilir. Uyku işletimi modunda en uygun sıcaklık ayarını COOL, HEAT ve DRY modunda sağlamaktadır. Bu düğmeye bir kez basarak uyku modunu açabilir, yeniden basarak uyku modunu kapatabilirsiniz.

 • 10 numaralı düğme

TEMP. Düğmesidir. Bu düğmeye bastığınızda ayar ve oda sıcaklığını görüntüleyebilirsiniz. İç ünite ilk çalışmaya başladığında ayar sıcaklığı görünür. Sıcaklık göstergesi ev içinde ünlem simgesi şeklinde görünürse ortam sıcaklığını gösterir. 5 sn. içinde uzaktan kumandadan başka bir sinyal alır, ayar sıcaklığını göstermeye başlar.

 • 11 numaralı düğme

TIMER ON düğmesidir. Klima zamanlayıcısını ayarlamada başlangıç saatini seçmek veya iptal etmek için kullanılır. Bu düğmeye bastığınızda ekranda saat sembolü kaybolur ve “ON” yanıp söner. “00:00” açılış zamanı için görüntülenir. 5 sn. içinde + yahut – düğmelerine basarak klimanın çalışacağı saat ve dakikayı girmelisiniz. Düğmelere her bastığınızda 1 dk. değişmektedir. Düğmelere basılı tuttuğunuzda ise bi hayli hızlı bir biçimde 10 dk. lık değişiklikler yapılabilir. Ayarlamayı bitirdiğinizde 5 sn. içinde yeniden TIMER ON düğmesine basmanız gerekir. Böylelikle klimanın çalışacağı zaman ayarını kaydetmiş yani onaylamış olursunuz.

 • 12 numaralı düğme

CLOCK düğmesidir. Saat ayarını yapmanızı sağlar. Düğmeye bastığınızda ekranda saat sembolü yanıp söner. 5 sn. içinde + ve – düğmelerine basarak saat ayarını uygulayabilirsiniz. + ve – düğmelerine 2 sn.den fazla basılı tutarsanız eğer saat ayarı daha bi hayli hızlı ilerler. Ayarlama ardından CLOCK düğmesine yeniden basarsanız güncel saat ayarını kaydetmiş olursunuz. Ekranda saat sembolü sürekli olarak görüntülenir.

 • 13 numaralı düğme

TIMER OFF düğmesidir. Klimanın kapanacağı saat ayarını yapmak için bu düğmeye basmanız gerekir. Zaman ayarını TIMER ON da uyguladığınız biçimde uygulamalısınız. Klimanın kapanış saat ve dakika ayarını yaptıktan sonra yine aynı düğmeye basarak yaptığınız ayarı kaydedebilirsiniz.

 • 14 numaralı düğme

TURBO düğmesidir. Bu özelliği aktif veya iptal etmek için düğmeye bir kez basmanız yeterli gelmektedir. Soğutma modundayken yüksek debide soğuk hava üfleyerek bi hayli hızlı soğutma sağlar. Isıtma modundayken de yüksek debide sıcak hava üfleyerek bi hayli hızlı ısıtma sağlamaktadır. Acil ısıtılması veya soğutulması gereken ortamlar için bu özelliği kullanabilirsiniz.

 • 15 numaralı düğme

LIGH düğmesidir. Gösterge ışığının açılması veya kapanması için kullanılır. Aydınlatma açıksa eğer ekranda ampul simgesi belirir. Aydınlatma kapalı olursa ekrandaki sembol kaybolur.

 • 16 numaralı düğme

X-FAN düğmesidir. Klima COOL veya DRY modundayken bu düğmeye basarsanız ekranda çiçek sembolü görüntülenir. Klimanızı kapattıktan sonra 10 dk. boyunca klima fanı çalıştırır ve üteni içinin kurutulmasını sağlar. Bu düğme AUTO, FAN ve HEAT modlarında çalışmamaktadır.

AYRICA:

 • + ve – düğmelerine aynı anda basarsanız;

Tuşları kilitlemiş olursunuz. Tuş kilidi aktif olduğunda ekranda kilit simgesi belirir. Yine aynı düğmelere bastığınızda ekrandaki kilit simgesi kaybolur ve kilit açılır. Tuş kilidi özelliğinda hiçbir düğme işlev sağlamaz.

 • MODE ve – düğmelerine aynı anda basarsanız;

Klima kapalıyken MODE ve – düğmelerine aynı ansa basarsanız °C ve °F içinde değişiklik yapılır.

 • TEMP ve CLOCK düğmelerine aynı anda basarsanız;

COOL moddayken, enerji tasarrufu özelliğini başlatmış olursunuz. Ekranda “SE” görüntülenir. Fonksiyondan çıkmak için aynı düğmelere yeniden basmanız yeterli gelmektedir.

HEAT moddayken 8°C ısıtma özelliğini başlatmış olursunuz. Ekranda yuvarlak içinde dolar simgesi belirir. Fonksiyonu kapatmak adına aynı düğmelere yeniden basabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  Kaset Tipi Klimaların Özellikleri Nelerdir?
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi