Klima Bilgileri

Goodman B1100108 Isıtma Soğutma

Goodman B1100108 Isıtma Soğutma, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Goodman B1100108 Isıtma Soğutma ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Goodman B1100108 Isıtma Soğutma ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Goodman B1100108 Isıtma Soğutma

Önemli Bilgi: Sayfamızda açıklanan bilgiler Goodman markalı klimaların bir çok modeline uyum sağlayan B1100108 model kumanda ile ilgilidır.

logo

Goodman B1100108 Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı

  • Bu model kumandalar ısıtma modunu desteklememektedir. Isıtma özelliğinde olan klimalar için kullanıma uygun değildir. Bu kumanda ile yalnızca; soğutma, nem alma ve fan gibi çalıştırma fonksiyonları bulunmaktadır.
Ayrıca Bakınız.  Vestel-Seg-Regal Klima Isıtma Soğutma

Goodman B1100108 Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı

  • Klima kapalıysa mavi renkte olan “açma/kapama” butonuna basın ve klimayı aktif hale getirin.
  • Ardından MODE” tuşu ile soğutma modunu seçmeniz gerekir. Bu tuşa art arda basarsanız kumanda 3 farklı çalışma modları (soğutma, nem alma ve fan) içinde geçiş yapar. Soğutma yani “COOL” yazısının sol bölümünde ekranda ► sembolü belirirse klima soğutma modunda demektir. Bu sembolü mutlaka “COOL” yazısının solunda görüntülemeli bu yüzden de art arda MODE tuşuna basmalısınız.
  • Klimayı soğutma konumuna aldıktan sonra ortam için sıcaklık derecesi belirlemeniz gerekir. Bunun için de “TEMP +,-“ tuşlarına basabilirsiniz. “+” ile dereceyi yükseltebilir, “-“ ile dereceyi düşürebilirsiniz. Bu tuşlara basarken de kumanda ekranını kontrol ederek uygun sıcaklığı görüntüleyerek seçebilirsiniz.
  • Daha sonra fan hızını belirlemek için pervane sembolü olan “FAN” tuşuna basmalısınız. Bu tuşu kullanırken de kumandanın sol bölümünde bulunan fan hızı kademelerinden birini seçmelisiniz. Bu kademeler sırası ile; AUTO= Otomatik fan hızı, HIGH= Yüksek fan hızı, MED= Orta fan hızı, LOW=Düşük fan hızı manasına gelmektedir. Hangi fan hızını seçecekseniz FAN tuşuna basabilir ve bu fan hızlarının solunda “◄” sembolünün belirmesini sağlamalısınız. Böylelikle fan hızını seçmiş olursunuz.
  • Yapılan son işlemden sonra klima en kısa bir sürede ayarlanan sıcaklık derecesi ve fan hızında ortamı serinletecektir.
Ayrıca Bakınız.  Gürsu Klima Servisi
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi