Klima Arıza Kodları

Klimanın Verimli Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Klimanın Verimli Olduğu Nasıl Anlaşılır?, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Klimanın Verimli Olduğu Nasıl Anlaşılır? ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Klimanın Verimli Olduğu Nasıl Anlaşılır? ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Klimanın Verimli Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Klimanın Yüksek Verimde Olduğunu Nasıl Anlayabiliriz?

Klima alırken herkesin düşüncesi beklediği sonucu elde edebilmektir. Yalnız klima alırken dikkat etmeniz gereken en mühim hususlardan biri verimliliğidir. Aşağıdaki metinde klimanın verimli olduğunu anlayabileceğiniz yöntemler bulunmaktadır.

Ayrıca Bakınız.  Klimada Kondanser Çeşitleri Nelerdir?

logo

Klimanın Verimli Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Klimanın Verimli Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Klimalarda EER ve COP kavramı yer alır. Klima alırken bu kavramlara dikkat etmeniz gerekir. Klimada EER ve COP değeri yüksek ise bu klimanın verimli olduğu manasına gelmektedir. Ayrıca klimalar kendi içinde A sınıfından G sınıfına kadar ayrılmaktadır. A sınıfı bir klima G sınıfı bir klimaya göre çok daha yüksek verimlidir ve yakıt tüketimi azdır. Mümkün olduğunda A+++ klima tercih etmeye çalışın. Verimliliği daha yüksek ve yakıt tüketimi daha az klimalardır.

Ayrıca Bakınız.  Klimada Zamanlayıcı Çalışmıyor

EER Nedir?

  • Klimanın soğutma modundaki verimini anlamına gelir. EER değeri ne kadar yüksek olursa klima daha verimli demektir.

COP Nedir?

  • Klimanın ısıtma modundaki verimini anlamına gelir. COP değerinin yüksek olması demek klimanın daha verimli olması demektir.

Bir klima alımında bu değerleri kontrol eder ve klimalar arası karşı karşıya geldirma yaparsanız daha verimli klimaya sahip olup, beklentinize yanıt alırken tasarrufu da yaşayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi