Klima Bilgileri

Klimada Swing Düğmesi Ne İşe Yarar?

Klimada Swing Düğmesi Ne İşe Yarar?, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Klimada Swing Düğmesi Ne İşe Yarar? ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Klimada Swing Düğmesi Ne İşe Yarar? ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Klimada Swing Düğmesi Ne İşe Yarar?

Klimalarda Swing Modu

Klimaları özel hale getiren sağladığı yararlar kadar uzaktan kumanda ile kullanımıdır. Klima kumandalarında bir çok işlev için düğmeler yer alır. Bu düğmelerin anlamları merak edilir. Swing Düğmesi de merak edilen konular içinde olduğu için aşağıdaki yazıda Klimada Swing Düğmesi Ne İşe Yarar? konusu ile ilgiliki detaylar anlatılmıştır.

Ayrıca Bakınız.  Y512F2 Isıtma Soğutma

logo

Klimada Swing Düğmesi Ne İşe Yarar?

Konforu yükseltmek için klimanın hava akış yönünü değiştiren salınım düğmesidir. Hava akış yönünü; yukarı-aşağı, sağa-sola değiştirir. Yani yatay ve dikey olarak kanatların yön değiştirmesini sağlar.

Her klima modelinde veya çeşidinde mevcut olan bir özellik değildir. Yalnız genelleme yapıldığında çoğu klimada bu özellik bulunur.

Yatay Kanadı (ızgara kanadı) Nasıl Ayarlanır?

Swing düğmesine bastığınızda göstergede salınım sembolü belirir ve kanatlar salınıma başlar. Kanatlar istenen konuma geldiğinde yeniden Swing düğmesine basılır. Kanat hareketi durdurulur. LCD ekranda salınım sembolü görünmez.

Ayrıca Bakınız.  Klima Kumanda İşaretleri

Hava akış yönünü doğrudan üzerinize veya bir canlı üzerine gelmeyecek biçimde ayarlamalısınız.

Dikey Kanadı (panjur) Nasıl Ayarlanır?

Sol ve sağ taraf kanatlarda birer düğme bulunur. Düğmeyi tutmalı ve panjuru hareket ettirmelisiniz.

Kanat ve Panjur Açısı Konusunda Bilmeniz Gerekenler

  • Salınım seçili olmadığı sürece en iyi performansı almak için kanat; “ISITMA” modunda yataya yakın açıda, “SOĞUTMA” ve “NEM ALMA” modlarında yukarıya doğru ayarlanmalıdır.
  • Kanadı el ile ayarladığınızda üniteyi kapatmamalısınız. Uzaktan kumanda ile yukarıya doğru ayarlanmalıdır.
  • Panjurları ayarlarken dikkatli olmalısınız. Hava çıkışı içinde yüksek hızda dönen bir fan olduğunu kesinlikle unutmamalısınız.
Ayrıca Bakınız.  Demirdöküm Klimada Tasarruf Fonksiyonu Nedir?
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu