Klima Arıza Kodları

Klimada Emme-Sıvı Hattı Kaçak Testi Nasıl Yapılır?

Klimada Emme-Sıvı Hattı Kaçak Testi Nasıl Yapılır?, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Klimada Emme-Sıvı Hattı Kaçak Testi Nasıl Yapılır? ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Klimada Emme-Sıvı Hattı Kaçak Testi Nasıl Yapılır? ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Klimada Emme-Sıvı Hattı Kaçak Testi Nasıl Yapılır?

Klimada Emme-Sıvı Hattı Kaçak Tespiti

Evaporatör ile yoğuşma ünitesi içinde kalan borulama hattının uzunluğu denetlenmesi gereken kaçak ihtimallerini yükseltmektadır. Tipik bir gözetleme camı ile filtre kurutucu bağlantısı gibi boru yalıtımının altındaki tüm zayıf bağlantıları gözden geçirmeniz gerekir.

Ayrıca Bakınız.  Klima Kapalıyken Fan Çalışıyor

logo

Klimada Emme-Sıvı Hattı Kaçak Testi Nasıl Yapılır?

Klimada Emme-Sıvı Hattı Kaçak Testi Nasıl Yapılır?

  • Emme hattını elektronik cihaz yüksek hassasiyete ayarlayıp izleyebilirsiniz.
  • Hissedici ucu boru yalıtımının içine sokmalısınız. Basınç dengelendiğinde 10 ar dk. aralıklarla sistemi izlemeniz gerekir. Hissedici ucu farklı akış bölgelerine takmak gerekebilir.
  • Bir kaçak hissedilirse yalıtımı çıkararak boru yüzeylerine köpük oluşturucu sıvı püskürtün. Bir kaçak belirtisi görülmez ise sıvı hattına geçmeniz gerekir.
  • Sıvı hattında oluşan kaçak yağ lekesi oluşturmaktadır. Şüphelendiğiniz tüm sıvı hattı bağlantılarını köpük oluşturucu madde ile kaplamalısınız. Mikro köpüklerin oluşması adına da ortalama 10-15 dk kadar beklemelisiniz.
Ayrıca Bakınız.  Klimada Soğutucu Akışkan Tipi ve Miktarı Nedir?

Kaçak durumu tespit edildikten sonra müdahale uzman ekiplerce konutunuzda yapılacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi