Klima Bilgileri

RC-3 Isıtma Soğutma

RC-3 Isıtma Soğutma, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza RC-3 Isıtma Soğutma ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. RC-3 Isıtma Soğutma ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

RC-3 Isıtma Soğutma

Önemli Bilgi: Makalemizde açıklanan bilgiler Electra / York / Airwell / Artiko markalı klimaların bir çok modeline uygun olan RC-3 / RC-4 / RC-7 model kumandalar için geçerli bilgilerdir.

logo

RC-3 Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı

  • Klima iç ünitesi açık değilse kumanda üzerindeki turuncu renkteki “açma/kapama” tuşuna basın ve klimayı aktif edin.
  • Daha sonra “MODE” yani çalışma modu seçim butonuna kumanda ekranında “güneş simgesi” ni görene kadar basın. Güneş simgesi klimanın ısıtma modunda olduğunu belirtir.
  • Sıcaklık ayarı yapmak için MODE tuşunun sağında bulunan “+,-“ butonlarını kullanabilirsiniz. “+” ile derece her zaman artırılır, “-“ ile derece her zaman azaltılır. Kumanda ekranında yaptığınız derece ayarını gözlemleyebilirsiniz.
  • Derece tespit ettikten sonra fan hızını ayarlamak için MODE tuşunun solunda bulunan “pervane sembolü” olan tuşa basmalısınız. Bu tuşa art arda basarak fan hızını kumanda ekranında görüntüleyebilir ve uygun bir fan hızı kademesini seçebilirsiniz.
  • Bu uygulamalardan sonra klima ısıtma modunda çalışacak ve kısa bir sürede ortamı ısıtacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Beko Klima Kumanda Kullanımı

RC-3 Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı

  • Klima iç ünitesi açık değilse kumanda üzerindeki turuncu renkteki “açma/kapama” tuşuna basın ve klimayı aktif hale getirin.
  • Ardından “MODE” yani çalışma modu seçim butonuna kumanda ekranında “kar simgesi” görene kadar basın. Kar simgesi klimanın soğutma modunda olduğunu belirtir.
  • Ortam için ideal sıcaklık derecesi ayarlamak için MODE tuşunun sağında bulunan “+,-“ butonlarına basmalısınız. “+” ile dereceyi yükseltebilir, “-“ ile dereceyi düşürebilirsiniz. Kumanda ekranına bakarsanız ayarladığınız sıcaklığı da gözlemleyebilirsiniz.
  • Derece ayarından sonra fan hızını seçmek için MODE butonunun hemen solunda bulunan “pervane sembolü” olan butonu kullanabilirsiniz. Bu butona bastıkça bunun bunun yanında kumanda ekranına bakın, fan hızı kademesini bu biçimde seçebilirsiniz.
  • Bu uygulamalardan sonra klima soğutma modunda çalışıp ortamı kısa bir sürede serinletecektir.
Ayrıca Bakınız.  Beko Klimada ENERGY CONTR Fonksiyonu Nedir?

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi