Klima Arıza Kodları

Klima Soğutma Modundayken İç Üniteden Su Akıyor

Klima Soğutma Modundayken İç Üniteden Su Akıyor, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Klima Soğutma Modundayken İç Üniteden Su Akıyor ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Klima Soğutma Modundayken İç Üniteden Su Akıyor ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Klima Soğutma Modundayken İç Üniteden Su Akıyor

Klima Soğutmadayken İç Üniteden Su Geliyor

Klimanız soğutma modunda yani yazın serinlemek için kullanıldığında iç ünitesinde su akıntısı oluyorsa bu bir çok sebebe bağlıdır. Karşımıza çıkan olabilecek nedenler yani olası durumlar aşağıda sıralanmıştır.

Ayrıca Bakınız.  Darıca Klima Servisi

logo

Klima Soğutma Modundayken İç Üniteden Su Akıyor

Klima Soğutma Modundayken İç Üniteden Su Akıyor

  • İç ünite montajı yapılırken terazi kullanılmamış olabilir. İç ünite montajı yeniden gerekebileceği için bu duruma uzman servis ekibi müdahale edecektir. İç ünite duruşunda bir sorun var ise yani montaj sırasında terazi kullanılmadı ise terazi kullanılarak yeniden montaj işlemi yapılması gerekir.
  • Drenaj hortumu düzenli olarak iniş şeklinde çekilmemiş olabilir. Drenaj hortumunun iniş hizası aşağı doğru olmalıdır.
  • Toz filtresi tamamen kapanmış olabilir. Bunun yanında hava geçişleri bloke edilmiştir ve iç ünitede su akıntısına neden olmuştur. Bu durumda toz filtresi çıkarılıp gözenekleri güzelce temizlenir, yıkanır, kurumaya bırakılır. Kuruma evresi ardından ise yeniden montajı yapılarak kullanılmaya devam edilir. Bu işlemi kullanıcı olarak servis gelmeden önce uygulayabilirsiniz. Sorunda düzelme olursa kullanmaya devam edebilir, arıza tekrarı durumunda servis yardımı alabilirsiniz.
  • Drenaj hortumu tıkanmış veya kırılmış olabilir. Drenaj hortumu pislik ile tamamen tıkanmış ve çıkışı tıkamış ise iç ünitede su akıntısı sorunu olabilmektedir. Buna benzer durumlarda tıkanıklık giderilir, kırılma var ise drenaj hortumu değiştirilir ve sorun çözümlenir. İşlemler yalnızca uzman servis ekibi aracılığıyla yapılmalıdır.
  • Drenaj hortumu çıkışı su içine sokulmuş olabilir. Drenaj hortumu çıkışı bir pet şişe veya kova içine bırakıldı ise su dolmuş ve çıkışı su ile tıkanmış olabilir. Bu durumda drenaj hortumu çıkışının bulunduğu pet şişe, kova veya hangi cisim ise boşaltmalısınız. Çıkışı su içinde değil aşağı doğru serbest bırakılmalı, su damlayacak biçimde ayarlanmalıdır.
Ayrıca Bakınız.  Klimayla Isınırken Tasarrufu Yaşama Yöntemleri

Belirttiğimiz bu uygulamalar fakat uzman servis personelleri aracılığıyla yapılabilir. Bilgilerin sizleri yalnızca bilgi sahibi olmanızı amacı ile sunulduğunu belirtmek istedik. İşlemleri uygulamak yerine işi uzmanına bırakmanızı da öneririz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi