Klima Bilgileri

Klima Kapanıyor Ama Panel Kapağı Kapanmıyor

Klima Kapanıyor Ama Panel Kapağı Kapanmıyor, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Klima Kapanıyor Ama Panel Kapağı Kapanmıyor ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Klima Kapanıyor Ama Panel Kapağı Kapanmıyor ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Klima Kapanıyor Ama Panel Kapağı Kapanmıyor

Klima Kapanıyor Ama Panel Açık

Klimayı kapatmaya çalışıyorsunuz kapanıyor fakat ön panel kapağı açık kalıyorsa bu durumda bir çok neden olabilmektedir. Klima Kapanıyor Ama Panel Kapağı Kapanmıyor sorusunun yanıtı aşağıda geniş bir şekilde bulunmaktadır.

Ayrıca Bakınız.  Toshiba Klima Sıcak ve Soğuk Ayarı Nasıl Yapılır?

logo

Klima Kapanıyor Ama Panel Kapağı Kapanmıyor ise;

Kumanda pilini değiştirmeyi deneyin.

Kumanda pili bitmiş veya azalmış olabilir. Klima kumandanızın pilini yenisi ile değiştirerek yeniden deneme yapın. Daha sonra kumanda testi ile kumandanın çalışıp çalışmadığına bakın. Telefonunuzun kamerası ile veya varsa eğer flash ile kumandanın ön yüzündeki sensörü kamera merceğine yerleştirin. İyice yakınlaştırın. Daha ardından kumanda üzerinden herhangi bir tuşa basarak kumanda ışığının yanıp yanmadığına bakın. Işık yanmıyorsa kumanda arızalı demektir. Bu hususta servis yardımı almanız gerekir.

Ön paneli kapatan bir obje olup olmadığına bakın.

Klima iç ünitesindeki hava çıkış kanatlarının rahat hareket etmesi gerekir. Önüne bir obje var ise hareketi kesiliyor olabilir. Bundan dolayı kapanmıyor olabilir. Böyle bir durum söz konusu ise klima iç ünitesinin ön panel kanatlarının önünü açmanız gerekir.

Ayrıca Bakınız.  Demirdöküm Klimada Tasarruf Fonksiyonu Nedir?
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu