Klima Arızaları

Klima Kumanda Arızası ve Çözümü

Klima Kumandası Neden Çalışmaz?

Klima Kumandası Çalışmıyor?

Klimanızın kumandası çalışmıyorsa buna neden olabilecek nedenler genel sorunları sizler için yazımızın detayında sıraladık.

Klima Kumandası Neden Çalışmaz?

  • Klima fişi prize takılı olmayabilir

Klimanın fişi prize takılı değilse aslına bakılırsa klima çalışmıyordur ve size de klima kumandayı okbekliyor olarak geliyordur. Bu durumda ilk yapmanız gereken klimanın fişe takılı olup olmadığını kontrol etmektir. Klima fişi prize takılı değilse prize takıp yeniden deneme uygulayabilirsiniz.

  • Kumanda üstündeki kilit tuşuna basmış olabilirsiniz

Klima kumandası üstünde “Lock” tuşu mevcuttur. Bu tuşa bastıysanız yahut tuş basılı kaldı ise bu nedenle kumanda devre dışı kalmış olabilir. Kumanda bu durumda işlev sağlamaz. “Lock” tuşuna yeniden basmalı yahut kumandanın devre dışı hareketini kaldırıp yeniden deneme yapmalısınız. Bazı klimalarda +,- tuşlarına aynı anda basılarak bazı klimalarda ise ▼ ve ▲ tuşlarına aynı anda basılarak kumanda tuş kilidi aktif edilerek, kilit aynı biçimde kaldırılabilmektedir.

  • Kumandanın pili bitmiş olabilir

Kumandanıza yeniden pil takın. Hiç kullanılmamış sıfır pil takarak (pili doğru yerleştirdiğinizden emin olun) yeniden deneme yapın.

  • Kumandada sorun olabilir

Kumanda arızalı ise bu nedenle de çalışmıyor olabilir. Buna benzer sorunlarda genelde klima kumanda sorunu karşımıza çıkar. Arıza durumunda klima kumandası değiştirilmelidir. Lakin böylece çözüm sağlanabilir.

Arçelik klima kumandayı algılamıyor
Klima kumandası resetleme
Klima kumandası ekran gitti
Arçelik Klima Kumandası kilit açma
Arçelik Klima kumandasız Calistirma
Arçelik klima kumandası kayboldu
Arçelik klima Kumandası ekran gitti
Beko klima açılmıyor

Ayrıca Bakınız.  Beko Klima Uyku Moduna Nasıl Alınır?
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi