Klima Bilgileri

Diamond Electric Isıtma Soğutma

Diamond Electric Isıtma Soğutma, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Diamond Electric Isıtma Soğutma ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Diamond Electric Isıtma Soğutma ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Diamond Electric Isıtma Soğutma

Önemli Bilgi: Sayfamızda bulunan bilgiler Diamond Electric markalı klimaların genelde bir çok modeline uygun olan kumanda ile ilgiliki bilgilerdir.

logo

Diamond Electric Klimayı Isıtma Moduna Alma

 • Öncelikle iç ünite kapalıysa “0/1” tuşuna basarak üniteyi açın.
 • Çalışma konumu seçmek için kumanda kapağını aşağıya doğru kaydırın ve sol üst bölümde bulunan “çalışma konumu seçim düğmesi” ne basın. Bu düğmede soldan sağa doğru soğutma, nem alma, fan ve ısıtma modlarına ait semboller mevcuttur. Bu tuşa kumanda ekranında en sağda bulunan “güneş” sembolü belirene kadar basın.
 • Isıtma moduna geçtikten sonra sıcaklık derecesini ayarlamak üzere “▼ ve ▲” tuşlarına basmanız gerekir. Bu tuşlara bastığınızda sıcaklık derecesi yükselecek veya düşecektir. Tuşlara uzun süre basılı tutarsanız sıcaklık değerinde daha bi hayli hızlı yükselme ve düşme olacaktır. Kumanda ekranına bakarak sıcaklık derecesini görüntüleyebilir ve ortam için uygun bir sıcaklık derecesi seçebilirsiniz.
 • Sıcaklık derecesini ayarladıktan sonra klimanın üfleme hızını ayarlamanız gerekir. Bunun için kumanda kapağını aşağıya doğru çektiğinizde “pervane” sembolü olan tuşa basmalısınız. Tuşa basarken kumanda ekranına bakarsanız fan hızı düzeysi siz tuşa bastıkça yükselecektir. Ortam için uygun bir fan hızını bu biçimde seçebilirsiniz.
 • İşlemlerden sonra klima ısıtma sağlayacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Alarko Carrier X-Power Fresh Isıtma Soğutma

Diamond Electric Klimayı Soğutma Moduna Alma

 • Öncelikle iç ünite kapalıysa “0/1” tuşuna basarak üniteyi açın.
 • Çalışma konumu seçmek için kumanda kapağını aşağıya doğru kaydırın ve sol üst bölümde bulunan “çalışma konumu seçim düğmesi” ne basın. Düğmede soldan sağa soğutma, nem alma, fan, ısıtma modlarına ait semboller bulunur. Bu tuşa kumanda ekranında en solda bulunan “kar” sembolü belirene kadar basın.
 • Soğutma mdounu seçtikten sonra sıcaklık derecesini ayarlamak için “▼ ve ▲” tuşlarına basın. Bu tuşlara basarken kumanda ekranına bakın sıcaklık derecesi yükselecek yahut düşecektir. Tuşlara uzun süreli basılı tutarsanız eğer sıcaklık derecesinde daha bi hayli hızlı yükselme ve düşmeler olacaktır. Ortam için en ideal sıcaklığı ayarlamalı ve ayarlama sırasında mutlaka kumanda ekranını kontrol etmelisiniz.
 • Sıcaklık derecesini ayarladıktan sonra klimanın üfleme hızını ayarlamanız gerekir. Bundan dolayı kumanda kapağını aşağıya doğru çektikten sonra “pervane” sembolü olan tuşa basarak fan hızını ayarlamalısınız. Bu tuşa basarken kumanda ekranını da takip edin uygun bir fan hızını bu biçimde seçebilirsiniz.
 • İşlemlerden sonra klima soğutma sağlayacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Bayraklı Klima Servisi

Önemli Bilgi:Makalemizde açıklanan bilgiler Diamond Electric markalı bir çok klimaya uygun olan kumanda ile ilgili bilgilerdir.

logo

Diamond Electric Klimayı Isıtma Moduna Alma

 • Klimayı önce kapalı ise açmak gerekir. Bundan dolayı mavi renkteki “ON/OFF” tuşuna bir kez basın ve klima iç ünitesini açın.
 • Ardından konum seçimi yapmak için “MODE” tuşunu kullanmanız gerekir. Bu tuşa basarken kumanda ekranını da mutlaka kontrol edin. Çalışma modlarına ait semboller göreceksiniz. “Güneş sembolü” nü gördüğünüzde ısıtma modu aktif demektir.
 • Sıcaklık derecesini ayarlayabilmek için “-,+” tuşlarını kullanabilirsiniz. “-“ tuşu sıcaklık derecesinin düşürülmesini sağlar, “+” tuşu sıcaklık derecesinin yükseltilmesini sağlar. Kumanda ekranını kontrol ederek ortam için en ideal sıcaklığı ayarlayabilirsiniz.
 • Sıcaklık derecesi ardından fan hızını seçmek için “pervane sembolü” olan tuşu kullanmalısınız. Tuşa basarken öte yandan da kumanda ekranını kontrol ederek ayarlayacağınız fan hızına karar verebilirsiniz.
 • Yapılan tüm bu işlemlerden sonra klima ortamı ısıtmaya geçecektir.
Ayrıca Bakınız.  Ferroli Sorriso Klima Sıcak ve Soğuk Ayarı Yapma

Diamond Electric Klimayı Soğutma Moduna Alma

 • Klimayı önce kapalı ise açık konuma getirmek gerekir. Bu nedenle mavi renkte olan “ON/OFF” tuşuna bir kez basarak üniteyi açmalısınız.
 • Daha sonra konum seçimi yapmak için “MODE” tuşunu kullanmalısınız. Bu tuşa basarken kumanda ekranını takip edin. Çalışma modlarına ait semboller çıkacaktır. “kar sembolü” nü gördüğünüzde soğutma modu aktif demektir.
 • Sıcaklık derecesini ayarlamak için “-,+” tuşlarını kullanmalısınız. “-“ tuşuna basarak sıcaklık derecesini düşürebilir, “+” tuşuna basarak sıcaklık derecesini yükseltebilirsiniz. Ekranı bunun bunun yanında takip ederek ayarladığınız sıcaklığı görebilir, ortama uygun sıcaklık derecesi ayarlayabilirsiniz.
 • Yapılan ayarlama sonrası klimanın üfleme hızını seçmeniz gerekir. Bundan dolayı “pervane sembolü” olan tuşa basmanız gerekir. Tuşa basarken kumanda ekranını da kontrol ederseniz en uygun fan hızı düzeysini bu biçimde seçebilirsiniz.
 • Yapılan tüm bu işlemlerden sonra klima ortamı serinletmeye geçecektir.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi