Klima Bilgileri

Hava Serinletici Cihaz Bakımı Nasıl Yapılır?

Hava Serinletici Cihaz Bakımı Nasıl Yapılır?, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Hava Serinletici Cihaz Bakımı Nasıl Yapılır? ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Hava Serinletici Cihaz Bakımı Nasıl Yapılır? ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Hava Serinletici Cihaz Bakımı Nasıl Yapılır?

Hava Serinletici Cihaz Temizliği

Bulunduğunuz ortamda kullanmakta olduğunuz hava serinletici cihazın bakım zamanı geldiğinde veya bakım yaptırmak istediğinizde hangi işlemlerin yapıldığını yahut yapıldığını düşünüyorsanız eğer aşağıda sunulan bilgileri incelemelisiniz. Hava Serinletici Cihaz Bakımı Nasıl Yapılır? hangi işlemler uygulanır? gibi sorularınızın yanıtı paylaşımımızdadir.

logo

Hava Serinletici Cihaz Bakımı

Uzun süreli kullanım ardından toz filtresi ve soğutucu petek üzerinde hava akışını kısıtlayan miktarda tozlar oluşabilmektedir. Bu nedenle cihazın düzenli biçimde bakım ve temizliğinin yapılması gerekir. Aşağıda sunulan adımları takip ederek cihazın bakımını uygulayabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  Ariston-Hotpoint-İndesit Isıtma Soğutma

DİKKAT!Temizlik işlemine başlamadan önce vantilatörün çalışmadığından ve prize takılı olmadığından emin olmanız gerekir. Bu kontrolleri sağlamadan temizlik uygulaması yapmanız can ve mal güvenliğiniz yönünden tehlike arz etmektedir.

  • Toz Filtresi Temizliği

Eliniz ile iki yanda bulunan tırnaklara basın ve toz filtresini dışarı doğru çekin. Fırça yardımı ile veya yıkayarak üzerinde bulunan toz ve kirleri temizleyin. Filtreyi kurutun ve toz filtresini takmak için ilk başta alt kısmı yerine oturtun. Daha sonra iterek tırnakların yuvalara geçmesini sağlayın.

  • Soğutucu Petek Temizliği

Toz filtresini çıkardığınızda soğutucu petek görünür. Orta tırnağa basarak soğutucu peteği yerinden çekerek çıkarın. Temiz bir bez yardımı ile veya yumuşak bir fırça yardımı ile peteğin üzerindeki kir ve tozları temizleyin. Gerek görülür ise su ile çalkalanabilir. Yalnız bu durumda açık havada kurutulması gerekir. Temizlik sırasında peteğe zarar verebilecek kimyasal ürünler veya temseyirciler kesinlikle kullanılmamalıdır.

Temizlenen ve kurutulan peteği yerine takmak için ilk önce alt kısmını yerine oturtmanız gerekir. Daha sonra üst kısmı iterek tırnağı yuvasına oturtmanız gerekir.

  • Su Haznesi Temizliği

Su hazne kilidini yatay konuma getirmeniz gerekir. Daha sonra hazneyi yavaşça çekerek yerinden çıkarmalısınız. Haznenin içini ve dış kısmını yumuşak bir temizlik maddesi ile temizlemelisiniz. Su ile yıkamalı kurumaya bırakmalı, kuruduktan sonra hazneyi yerine yerleştirmelisiniz. Sabitlemek adına hazne kilidini dikey konuma getirmeniz gerekir.

  • Dış Yüzey Temizliği

Kontrol paneli hariç dış yüzey kısmını nemli bir bez yardımı ile düzenli olarak silebilirsiniz. Sert temizlik maddeleri kullanmamanızı öneririz. Ayrıca dış yüzeyini nemli bir bez ile temizledikten sonra mutlaka kuru bir bez ile de kurulayın. Dış yüzeyi kurumadan cihazı çalıştırmaya çalışmayın.

DİKKAT!Hava Serinletici Cihaz Bakımı uygulaması sırasında kontrol paneline su gelmemesine veya damlamamasına özen gösterin. Kuru ve yumuşak bir bez ile temizlemeyi deneyin.

Ayrıca Bakınız.  Eca Klima Isıtma Soğutma
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi