Klima Arıza Kodları

Klima Önce Isıtıyor Sonra Duruyor

Klima Önce Isıtıyor Sonra Duruyor, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Klima Önce Isıtıyor Sonra Duruyor ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Klima Önce Isıtıyor Sonra Duruyor ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Klima Önce Isıtıyor Sonra Duruyor

Klima Isıtma Yapıp Duruyor

Klimanız kış zamanında ısıtma moduna aldığınızda önce ısıtma yapıp sonra ısıtmayı kesiyor ise işte olabilecek bazı nedenler:

logo

Klima Önce Isıtıyor Sonra Duruyor

Klima Önce Isıtıyor Sonra Duruyor

  • Kar eritici defrost özelliği devrede olabilir. Defrost kontrolü yapılmalıdır. Klima defrost işlevi gerçekleştiriyor ise işlem bitimine kadar beklenmelidir. Bazı klimalarda defrost işlemi sırasında ters konumda çalışma olabilir. Yani klima ortamı soğutabilir. Bazı klimalarda ise cihaz defrost işlemi olsun olmasın ısıtmaya devam edebilir.
  • Dört yollu vana veya vana işini görmekte olan valflerde problem yaşanabilir. Yerinde kontrol yapılır, hangi sorunlar görülür ise tespit sonrası müdahale ile sorun çözümlenir.
Ayrıca Bakınız.  McQuay G11 Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Bu arıza durumunda olabilecek nedenler bu biçimde sıralanabilir. Arıza durumu ile karşı karşıya geldiğınız an bir süre kadar bilave edin. Bekleme neticesinde sorunda düzelme olmuyor ise servis yardımı alın. Cihaza kendi çabalarınızla kesinlikle müdahalede bulunmayın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi