Klima Arıza Kodları

Demirdöküm Klima Arıza Kodları

DEMİRDÖKÜM KLİMA ARIZALARI

Demirdöküm Salon Tipi klima arıza kodlarını sizlere detaylı bir şekilde paylaşmak istedik. Demirdöküm Salon Tipi markalı klimanızda ortaya çıkan klima arıza kodlarını ve yaşanan sorunu nasıl çözebileceğiniz hakkında detaylı bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz. Demirdöküm Salon Tipi klimalarda yaşanan arıza nedenlerini Demirdöküm Salon Tipi klima hata kodları inceleyerek çözüm üretebilirsiniz.

Öncelikle yazımızdaki asıl amaç bilgilendirme olduğunu unutmayalım ve bu konularda yeteri kadar bilgimiz yoksa lütfen teknik servisten yardım isteyin.. Aksi taktirde kötü sonuçlar alabilirsiniz.. Bu makalemizde kullanıcılar ve teknik servisler için bazı Demirdöküm Salon Tipi marka klima cihazlarının arıza kodlarını paylaşmak istedik. Arızalı olan Demirdöküm Salon Tipi klima cihazlarının çözüme kavuşmasına yardım etmeye çalıştık. Demirdöküm Salon Tipi klimada yaşanan arızaları kullanıcılar teknik servis çağırmadan çözebilsinler diye Demirdöküm Salon Tipi klima arıza kodları yazımızı oluşturma isteği duyduk. Şunu aklımızdan çıkarmayalım ki çözülemeyen arıza yoktur. Üretici firmalar belirli bir zaman klima yedek parçalarını stoklarında tutmak mecburiyetindedir. Demirdöküm Salon Tipi klima hata kodları hakkında teknik servis ekiplerimizin bilgisi kadar müşteri hizmetleri bölümünde çalışan personelimizde bilgilidir. Arızalar hakkında telefon desteği almak istiyorsanız 7/24 bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca yorum kısmına klimanızdaki arıza hakkında yorum yazarak cevap bulabilirsiniz.. Klima arızalarının çözümleri hakkında daha geniş bilgiye KLİMA ARIZALARI sayfamızdan detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz..

Ayrıca Bakınız.  İç Ünite Birkaç Dakika Çalışıp Duruyor

DEMİRDÖKÜM KLİMA ARIZA KODLARI
DEMİRDÖKÜM SALON TİPİ KLİMA ARIZA KODLARI
E1/E2/E3/E4 Arızası
Isıtma sensörünün kapalı olduğunu veya devre dışı kaldığını belirtir.

E6 Arızası
Dış ünite korumasının devrede olduğunu belirtir.

E8 Arızası
Electrostatik toz kaplama sorunu.

E13 Arızası
Kompresör ön tanımlı fazda. Her model klimada aynı anlama gelmez.

E14 Arızası
Kompresör faz bağlantısı yanlış yapılmış. Her model klimada aynı anlamı taşımaz.

P4 Arızası
İç ünite evaporatör sıcaklığı yüksek ya da düşük. Bu sorunda kompresör koruma özelliği devreye girer. Hava giriş kanalında hava girişine engel cisimler var ise kaldırılmalıdır. Cihaz yeniden kontrol edilmelidir. Arıza devam ediyorsa uzman yardımı alınması gerekir.

Ayrıca Bakınız.  Klima Motoru Nasıl Değiştirilir?

P5 Arızası
Dış ünite kondanser sıcaklığı yüksek veya düşük. Bu sorunda kompresör koruma özelliği devreye girer. Hava giriş kanalında hava girişine engel olan cisim var ise kaldırılmalı, cihaz tekrardan çalıştırılmalıdır. Arızada durumunda düzelme durumu olmuyorsa servis desteği alınmalıdır.

P7 Arızası
Çıkış sıcaklığı yüksek durumda. Kompresör koruması bu yüzden devreye girmiş.

P9 Arızası
Soğuk hava koruma özelliği devrede.

P10 Arızası
Çıkış basınç koruması devreye girmiş.

P11 Arızası
Emme basınç koruması devreye girmiş.

Ayrıca Bakınız.  Klima Kullanımında Garanti Şartları Nelerdir?

P12 Arızası
Yüksek akım koruması devreye girmiş.

HS Arızası
Buz çözme fonksiyonu devrede. Buz çözme işlemi bitene kadar beklemeli ve cihaza müdahale etmemelisiniz. İşlem sonrasında ekrandan HS kodu silinecektir.

Demirdöküm T410-F Klima Arıza Kodları
E1 Arızası 1 kez yanıyorsa
İç ünite sıcaklık sensöründe arıza var demektir.

E2 Arızası 2 kez yanıyorsa
İç ünite boru sıcaklık sensöründe arıza var demektir.

E3 Arızası 5 kez yanıyorsa
Yanlış elektrik bağlantısı durumudur. Ayrıca yüksek basınç ve düşük basınçtan koruma amacı ile yaşandığını da belirtmek isteriz. Uzman yardımı almalısınız.

Demirdöküm salon Tipi 380 volt Klima arıza kodları

Demirdöküm salon tipi klima e6 arızası

Demirdöküm klima h1 hatası

Viessmann Klima E6 hatası Çözümü

Pacific line klima F1 arızası

Blue line Klima Arıza Kodları

Demirdöküm salon tipi E5

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi