Klima Bilgileri

Daikin Siesta Gizli Tavan Tipi Isıtma Soğutma

Daikin Siesta Gizli Tavan Tipi Isıtma Soğutma, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Daikin Siesta Gizli Tavan Tipi Isıtma Soğutma ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Daikin Siesta Gizli Tavan Tipi Isıtma Soğutma ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Daikin Siesta Gizli Tavan Tipi Isıtma Soğutma

Önemli Bilgi:Makalemizde açıklanan bilgiler Daikin Siesta Serisi İnverter Gizli Tavan Tipi Klimalar (ABQ-A) için geçerlidir.

logo

Daikin Siesta İnverter Gizli Tavan Tipi Klimayı Isıtma Moduna Alma

 • Klima iç ünitesi kapalı ise önce “ON/OFF” tuşuna basın ve klimanızı açın. Klima iç ünitesi zaten açıksa aşağıda sıralanan uygulamaları direk uygulayabilirsiniz.
 • Isıtma moduna geçmek için kullanmanız gereken tuş “MODE” tuşudur. Bu tuşa her bastığınızda kumanda ekranında farklı çalışma modlarına ait semboller ve yazılar belirecektir. Isıtma modunu ayarlayacağınız için bu tuşa kumanda ekranında “HEAT yazısı ve güneş sembolü” görene dek basın. Bu sembol ve yazı belirdiğinde klimayı ısıtma moduna almış olursunuz.
 • Isıtma sıcaklık ayarlaması için “SET TEMP ▲ ve ▼” tuşlarını kullanmanız gerekir. Bu tuşları kullandıkça sıcaklık ayarı artacak yahut azalacaktır. Tüm değişikliği kumanda ekranında gözlemleyebilirsiniz.
 • Cihazın çalıştırma sıcaklık aralığı 16-30°C arasıdır.
 • Bu işlem ardından fan hızı seçebilirsiniz. Bunun için de kullanmanız gereken tuş “FAN” tuşudur. Bu tuşa her bastığınızda fan hızı sırası ile kumanda ekranında; auto (otomatik) , hıgh (yüksek), medium (orta) ve low (düşük) fan hızı seçenekleri çıkacaktır. Böylelikle uygun bir fan hızı seçebilirsiniz.
 • Yapılan son işlemden sonra klimanız kısa bir sürede ortam ısısını artıracaktır.
Ayrıca Bakınız.  Sanyo RCS-4HVPDXS4EE Isıtma Soğutma

Daikin Siesta İnverter Gizli Tavan Tipi Klimayı Soğutma Moduna Alma

 • Klimanızın iç ünitesi kapalı ise önce kumandadan “ON/OFF” tuşuna basın ve klimanızı açın. İç ünite açıksa direk aşağıdaki işlemleri uygulayabilirsiniz.
 • Klimayı soğutma moduna alacağınız için konum seçimi yapmanız gerekir. Bunun için de “MODE” tuşunu kullanmanız gerekir. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranında farklı çalışma modları çıkacaktır. Kumanda ekranında “COOL yazısı ve kar sembolü” belirdiğinde klimayı soğutma moduna almış olursunuz.
 • Ortam ısısını ayarlamak için “SET TEMP ▲ ve ▼” tuşlarını kullanmanız gerekir. Bu tuşlara bastıkça sıcaklıkta artış ve düşüş olacaktır. Kumanda ekranını takip ederek ayarlanan sıcaklığı gözlemleyebilirsiniz.
 • Sıcaklık aralığı 16-30°C arasıdır.
 • Sıcaklık derecesini tespit ettikten sonra “FAN” tuşuna basarak cihazın üfleme hızını seçebilirsiniz. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranında cihazın fan hızı kademeleri yansıyacaktır. Sırası ile; auto (otomatik) , hıgh (yüksek), medium (orta) ve low (düşük) fan hızı seçenekleri yansıyacaktır. Uygun bir fan hızını ekranı takip ederek ayarlayabilirsiniz.
 • Fan hızından sonra yapılan tüm değişiklikler neticesinde klimanız kısa bir sürede ortam ısısını düşürecektir.
Ayrıca Bakınız.  Klima Temizleme Spreyi Nedir? Neden Kullanılır?
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu