Klima Bilgileri

R51K-BGE Isıtma Soğutma

R51K-BGE Isıtma Soğutma, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza R51K-BGE Isıtma Soğutma ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. R51K-BGE Isıtma Soğutma ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

R51K-BGE Isıtma Soğutma

Önemli Bilgi: Makalemizde bulunan bilgiler Diamond Electric / Electrolux markalı klimalara kullanım yönünden uyum sağlayan R51K-BGE model kumanda ile ilgiliki bilgilerdir.

logo

R51K-BGE Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı

  • Öncelikle iç üniteyi açmak için “ON/OFF” tuşuna basın.
  • Ardından konum seçimi yapmak için “MODE” tuşunu kullanmanız gerekir. Kumandanın sol bölümünde çalışma modlarına ait isimler mevcuttur. AUTO: Otomatik, COOL: Soğutma, DRY: Nem Alma, HEAT: Isıtma modu manasına gelmektedir. Klima ısıtma moduna getirileceği için MODE tuşuna “HEAT” yazısının sağında ◄ sembolü çıkana kadar basın.
  • Isıtma modunu seçtikten sonra sıcaklık derecesi için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarına basın. Bu tuşlara bastıkça kumanda ekranındaki sıcaklık değerinde düşme ve yükselme olacaktır. Ekranı takip ederek ortam için en ideal sıcaklık derecesini ayarlayabilirsiniz.
  • Ardından “FAN” tuşunu tercih ederek fan hızını seçebilirsiniz. Kumanda ekranının sağında bulunan yazılar fan hızı düzeylerini anlamına gelir. HIGH: Yüksek, MED: Orta, LOW: Düşük fan hızı düzeysi demektir. ► sembolü hangi fan hızının solunda belirirse fan hızı o düzeyde demektir. Böylelikle bir ayarlama uygulayabilirsiniz.
  • İşlemler ardından klima ısıtma işlemine geçecektir.
Ayrıca Bakınız.  Daikin Ururu Sarara Isıtma Soğutma

R51K-BGE Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı

  • Öncelikle iç üniteyi açmak için “ON/OFF” tuşuna basın.
  • Daha sonra konum seçimi yapmak adına “MODE” tuşuna basın. Kumandanın sol bölümünde çalışma modlarına ait isimler bulunur. AUTO: Otomatik, COOL: Soğutma, DRY: Nem Alma, HEAT: Isıtma modu demektir. Klima soğutma moduna getirileceği için MODE tuşuna “COOL” yazısının sağında ◄ sembolü çıkana dek basın.
  • Soğutma modunu seçtikten sonra sıcaklık derecesini ayarlamak için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarına basmalısınız. Bu tuşlara bastıkça kumanda ekranına da bakarsanız derecede değişiklikler olacaktır. Ekranı kontrol ederek ortama uygun derece seçebilirsiniz.
  • Daha sonra klima üfleme hızını ayarlamak üzere “FAN” tuşunu kullanmalısınız. Kumanda ekranının sağında bulunan yazılar fan hızı düzeylerini ifade etmektedir. HIGH: Yüksek, MED: Orta, LOW: Düşük fan hızı düzeysi manasına gelmektedir. ► sembolü hangi fan hızı kademesinin solunda yer alırsa fan hızı o düzeyde demektir. Bu duruma göre bir ayarlama uygulayabilirsiniz.
  • İşlemler ardından klima soğutma işlemine geçecektir.
Ayrıca Bakınız.  Soğutucu Akışkan Geri Kazanım Ünitesi ile Nasıl Toplanır?
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi