Klima Bilgileri

Daikin Klimada INFO Fonksiyonu Nedir?

Daikin Klimada INFO Fonksiyonu Nedir?, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Daikin Klimada INFO Fonksiyonu Nedir? ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Daikin Klimada INFO Fonksiyonu Nedir? ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Daikin Klimada INFO Fonksiyonu Nedir?

Daikin Klima Info Modu

Daikin klimaların her modelinde olmasa da genel modellerinde kumanda üzerinde bulunan “INFO” düğmesinin işlevi merak edilir. Aşağıda Daikin Klimada INFO Fonksiyonu Nedir? işlevi nedir ve nasıl kullanılır? hususundaki bilgiler bulunmaktadır.

Ayrıca Bakınız.  Klima Resetleme Nasıl Yapılır?

logo

Daikin Klimada INFO Fonksiyonu Nedir?

Düğmeye basıldığında LCD ekranda oda sıcaklık, nem ile dış sıcaklığı göstermektedir.

Düğmeye her bastığınızda ekran değişmektedir. Düğmeye bastıktan sonra 2 sn. süre ile uzaktan kumandayı klima ünitesine doğru tutmanız gerekir.

  • Düğmeye ilk bastığınızda ayarlanan sıcaklık derecesi görüntülenir,
  • Bir kez daha bastığınızda iç sıcaklık ve nem değeri görüntülenir,
  • Bir kez daha bastığınızda dış sıcaklık derecesi görüntülenir,
  • Bir kez daha bastığınızda normal ekrana dönüş yapılır.

Daikin Klimada INFO Fonksiyonu ile Alakalı Bilgiler

  • INFO düğmesine bastığınız zaman “Alış Başarısız” görüntüsü oluyorsa eğer klimadan gelen sinyal gerektiği biçimde alınamıyor demektir. Kumandayı yeniden klimaya doğru tutun.
  • İşletin esnasında dış üniteden üflenen havanın etkileri veya ısı eşanjörünün sıcaklığı sebebiyle arada bir dış sıcaklık “Soğutma” veya “Sarara” yani kurutma modunda gerçekte olduğundan daha fazla ISITMA modunda (dış ünite üzerinde buzlanma varsa) gerçeğinden daha düşük gösterir.
  • Gösterilebilecek min. iç ve sıcaklık -9°C dir. Gerçek sıcaklık daha düşük olsa bile bu değer gösterilir. En yüksek sıcaklık ise 39°C dir. Gerçek sıcaklık yüksek olsa bile bu değer gösterilir.
  • Klimanın monteli olduğu yere bağlı olarak sensörlerin etrafında cisimlerin bulunması durumunda veya direk güneş ışığından etkilenebileceğinden gösterilen sıcaklık ve nem yalnızca ortalama değerler olarak kabul görülür.
  • Gösterilen iç ve dış sıcaklıklar ile nem, ana klima ünitesine takılan sesörlerin yakınınızdaki değerler olmaktadır.
Ayrıca Bakınız.  Hitachi RAR-35Z Isıtma Soğutma
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu