Klima Arıza Kodları

Bosch Klima Arıza Kodları

BOSCH KLİMA ARIZALARI

Bosch klima arıza kodları ile alakalı olarak sizlere bu yazıyı paylaşmak istedik. Bosch markalı klimanızda ortaya çıkan Bosch klima arızaları ve yaşanan sorunu nasıl çözebileceğiniz hakkında detaylı bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz. Bu sayede Bosch klimalarda yaşanan arıza nedenlerini Bosch klima hata kodları inceleyerek çözüm üretebilirsiniz.

Öncelikle yazımızdaki asıl amaç bilgilendirme olduğunu unutmayalım ve bu konularda yeteri kadar bilgimiz yoksa lütfen teknik servisten yardım isteyin.. Aksi taktirde kötü sonuçlar alabilirsiniz.. Bu makalemizde kullanıcılar ve teknik servisler için bazı Bosch marka klima cihazlarının arıza kodlarını paylaşmak istedik. Arızalı olan Bosch klima cihazlarının çözüme kavuşmasına yardım etmeye çalıştık. Bosch klimada yaşanan arızaları kullanıcılar teknik servis çağırmadan çözebilsinler diye Bosch klima arıza kodları yazımızı oluşturma isteği duyduk. Şunu aklımızdan çıkarmayalım ki çözülemeyen arıza yoktur. Üretici firmalar belirli bir zaman klima yedek parçalarını stoklarında tutmak mecburiyetindedir. Bosch klima hata kodları hakkında teknik servis ekiplerimizin bilgisi kadar müşteri hizmetleri bölümünde çalışan personelimizde bilgilidir. Arızalar hakkında telefon desteği almak istiyorsanız 7/24 bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca yorum kısmına klimanızdaki arıza hakkında yorum yazarak cevap bulabilirsiniz.. Klima arızalarının çözümleri hakkında daha geniş bilgiye KLİMA ARIZALARI sayfamızdan detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  Klimada Evaporatör Arızaları ve Sebepleri

BOSCH KLİMA ARIZA KODLARI
BOSCH KLİMA HATA KODLARI

Bosch Klima E1/E2/E3/E4 Arızası
Isı sensörü kapalı durumda veya kabloları kısa devre yapmış. Arızanın teşhis edilerek onarılması açısından servis yardımı almalısınız.

Bosch Klima E5 Arızası
İç ve dış ünite arasında haberleşme sorunu. Arızanın tespit ve onarımı için uzman yardımı almanız gerekmektedir.

Bosch Klima E6 Arızası
Kondanser sensöründe kısa devre problemi.

Bosch Klima E10 Arızası
Kompresörde emme basınç sorunu.

Bosch Klima E13 Arızası
Kompresör fazı sorunu.

Bosch Klima E14 Arızası
Kompresör fazı yanlış bağlanmış olabilir. Yeniden bağlantı adına servis yardımı almalısınız.

Ayrıca Bakınız.  Termodinamik Klima Arıza Kodları

Bosch Klima P4 Arızası
Kompresör koruma özelliği otomatik olarak etkin hale gelmiş. Bu durumda iç ünite buharlaştırma ısısının aşırı yüksek veya düşük olması sebebi ile koruma özelliği etkin olmuş diyebiliriz. Ünite kapatılmalı, hava filtresi temizlenmelidir. Uygulama sonrası ünite yeniden çalıştırılmalıdır. Sorun işe yaramazsa eğer Bosch Klima Servisi yardımı alınmalıdır.

Bosch Klima P5 Arızası
Kompresör koruma özelliği etkin hale gelmiş. Bu durumda dış ünite kondansatörü ısısının aşırı yüksek olması sebebi ile koruma fonksiyonu devreye girmiş diyebiliriz. Ünite kapatılmalı hava girişine engel olup olmadığı kontrol edilmelidir. Cihaz yeniden çalıştırıldığında arızada düzelme olmaz ise mutlaka servis yardımı alınmalıdır.

Bosch Klima P7 Arızası
Dış ünite tahliye ısısı yüksek olduğu için kompresör koruması devrede. Cihaza müdahalede bulunmadan servis yardımı almanız gerekmektedir.

Bosch Klima P9 Arızası
Donma önleyici hava fonksiyonudur. Isı yeterince yüksek olduğunda fonksiyon otomatik olarak durur.

Ayrıca Bakınız.  Klima Fanı Neden Ses Yapar? Detaylı Açıklama

Bosch Klima P10 Arızası
Tahliye basıncı koruması. Bu arızada müdahale gerçekleştirmeden uzman yardımı almalısınız.

Bosch Klima P11 Arızası
Emme basıncı koruması devrede. Uzman yardımı almalı, cihaza müdahale etmemelisiniz.

Bosch Klima P12 Arızası
Mevcut aşırı yük koruması devrede. Bosch Klima Servisi yardımı almanız gerekmektedir.

Bosch Klima HS Arızası
Donma gidermesi başlamış. Donma korumasının devrede olduğunu belirtir. Donma giderme işlemi tamamlanır ise ünite otomatik olarak yeniden çalışır. İç mekan ısı eşanjörünün ısısı da yükselir. Bu durumda cihaza müdahale etmeden bir süre beklemelisiniz.

Tek fazlı modellerde E13 ve E14 arıza kodu olmamaktadır. E13 ve E14 arıza kodu her model için aynı anlama gelmemektedir.

bosch klima # işareti

Bosch Klima

Airfel Klima e14 arızası

H6 arıza kodu

Vestel salon tipi klima f1 arızası

Bosch Klima resetleme

İnverter klima Arızaları

Vestel SST 50 f2 arızası

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu