Klima Arıza Kodları

Airfel Klima Arıza Kodları

AIRFEL KLİMA ARIZALARI ve KLİMA HATA KODLARI

Airfel klima arıza kodları ile alakalı olarak sizlere bu yazıyı paylaşmak istedik. Airfel markalı klimanızda ortaya çıkan Airfel klima arızaları ve yaşanan sorunu nasıl çözebileceğiniz hakkında detaylı bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz. Bu sayede Airfel klimalarda yaşanan arıza nedenlerini Airfel klima hata kodları inceleyerek çözüm üretebilirsiniz.

Öncelikle yazımızdaki asıl amaç bilgilendirme olduğunu unutmayalım ve bu konularda yeteri kadar bilgimiz yoksa lütfen teknik servisten yardım isteyin.. Aksi taktirde kötü sonuçlar alabilirsiniz.. Bu makalemizde kullanıcılar ve teknik servisler için bazı Airfel marka klima cihazlarının arıza kodlarını paylaşmak istedik. Arızalı olan Airfel klima cihazlarının çözüme kavuşmasına yardım etmeye çalıştık. Airfel klimada yaşanan arızaları kullanıcılar teknik servis çağırmadan çözebilsinler diye Airfel klima arıza kodları yazımızı oluşturma isteği duyduk. Şunu aklımızdan çıkarmayalım ki çözülemeyen arıza yoktur. Üretici firmalar belirli bir zaman klima yedek parçalarını stoklarında tutmak mecburiyetindedir. Airfel klima hata kodları hakkında teknik servis ekiplerimizin bilgisi kadar müşteri hizmetleri bölümünde çalışan personelimizde bilgilidir. Arızalar hakkında telefon desteği almak istiyorsanız 7/24 bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca yorum kısmına klimanızdaki arıza hakkında yorum yazarak cevap bulabilirsiniz.. Klima arızalarının çözümleri hakkında daha geniş bilgiye KLİMA ARIZALARI sayfamızdan detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  Klima Kompresörü Neden Çalışmaz? Ayrıntılı Bilgi

AIRFEL KLİMA ARIZA KODLARIAIRFEL KLİMA HATA KODLARI

Airfel Klima POWER tuşu sürekli yanıp sönüyor
İç ünite hava emiş sensöründe yani oda sensöründe sorun vardır. Servis müdahalesi gerekir.

Airfel Klima POWER tuşu sürekli yanıp sönüyor, TIMER tuşu 4 kez yanıp sönüyor
Evaporatör sensörü arızasıdır. Cihaza müdahale etmeden servis yardımı almanız gerekmektedir.

Airfel Klima POWER tuşu 3 kez yanıp sönüyor
Drenaj pompasında sorun var. Cihaza müdahale etmeksizin Airfel Servisi yardımı almalısınız.

Airfel Klima E1 Arızası
Kompresör yüksek basınca karşı korumada. İç ve dış ünite kirli olabilir, yani temizliği gerekebilir. Soğutucu akışkan miktarı fazla olabilir. Bakır boru tesisatında sorun olabilir. Arıza tespit ve onarımı için servis yardımı almanız gerekmektedir.

Ayrıca Bakınız.  Klima Neden Soğutmaz? Detaylı Anlatım

Airfel Klima E2 Arızası
İç ünite boru sensörü donmaya karşı korumada. Sensör değerleri ölçülmeli ve değiştirilmelidir. Kabloların temas edip etmediği kontrol edilmelidir. İç ünite kontrol edilmeli temiz değilse temizlenmelidir.

Airfel Klima E3 Arızası
Alçak basınç sorunu. Gaz kaçağı durumu söz konusu olabilir. Köpük yardımı ile kaçak olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bakır borularda kırılma veya ezilme olabilir. Kontrol edilerek böyle bir durumla karşılaşılır ise bakır boru değişimi yapılmalıdır. İç ve dış ünite temiz olmayabilir. Kontrol edilmeli, kirli ise mutlaka temizliği yapılmalıdır.

Airfel Klima E4 Arızası
Kompresörde aşırı ısınma sorunu. Sistem basıncı doğru değerde olmayabilir, bakır boru tesisatında sorun olabilir, kompresör arızalı olabilir. Kontroller uzmanı tarafından yapılması ve çözüm arıza durumuna göre sağlanmalıdır.

Ayrıca Bakınız.  Midea Klima Arıza Kodları

Airfel Klima E5 Arızası
Dış ünite boru sensör problemi. Soketin temas edip etmediği kontrol edilmelidir. Elektronik kart arızalı olabileceğinden kontrol edilmelidir. Yapılan kontrol neticesinde sorun ne ise tespit edilerek müdahale ona göre yapılmalıdır. Kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden servis yardımı almalısınız.

Airfel Klima E7 Arızası
Faz sıfırlama sorunu, gaz eksikliği veya basınç swich sorunu. Dış ünite kablo bağlantıları kontrol edilmeli, faz sıralaması ölçülmeli, RST faz sıralama bağlantısının doğru yapılıp yapılmadığı kontrol edilmeli, elektronik kart iletişimin olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bu kontroller uzman Airfel Servisi ekiplerince yapılmalı ve sorun ne ise müdahale ona göre sağlanmalıdır.

Airfel Klima arıza kodları h5

Airfel Klima E13 arızası

Airwell klima arıza kodları

Airfel klima df arızası

Airfel arıza kodları Kombi

Airfel Klima arıza kodları e8

Airfel klima h6 arızası

Vestel salon tipi klima f1 arızası

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu