Klima Arıza Kodları

Fan Motoru Çalışıyor Ama Klima Isıtma Soğutma Yapmıyor

Fan Motoru Çalışıyor Ama Klima Isıtma Soğutma Yapmıyor, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Fan Motoru Çalışıyor Ama Klima Isıtma Soğutma Yapmıyor ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Fan Motoru Çalışıyor Ama Klima Isıtma Soğutma Yapmıyor ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Fan Motoru Çalışıyor Ama Klima Isıtma Soğutma Yapmıyor

Fan Çalışıyor Ama Klima Isıtıp Soğutmuyor

Klimada fan motoru çalışmasına karşın klima soğutma & ısıtma yapmıyorsa olabilecek nedenleri şunlar olabilir:

Ayrıca Bakınız.  Klima Çeşitleri Nelerdir?

logo

Fan Motoru Çalışıyor Ama Klima Isıtma Soğutma Yapmıyor

Fan Motoru Çalışıyor Ama Klima Isıtma Soğutma Yapmıyor

  • Termostatta problem yaşanabilir veya yanlış bağlanmış olabilir. Kontrol sağlanır arızalı ise değişimi yapılır yanlış bağlantı var ise düzeltme yapılarak sorun çözümlenir.
  • Evokat (kompresör) termiğinde problem yaşanabilir. Akım geçmiyorsa eğer termik değişimi yapılır.
  • Evokat (kompresör) rölesinde problem yaşanabilir. Kontaklar yapışmış veya akım geçmiyor ise röle değişimi yapılmalıdır.
  • Evokat (kompresör) daimi veya ilk kalkınma kondansatöründe problem yaşanabilir. Kondansatör kontrol edilir arızalı görülür ise değişimi yapılır.
  • Evokatta (kompresör) problem yaşanabilir. Öncelikle sargı uçlarına bakılmalıdır. Arızalı görülür ise değişimi yapılmalıdır. Sisteme bunun bunun yanında gaz verilmelidir.
Ayrıca Bakınız.  Klimanın Görevi Nedir?

Arıza durumunun olabilecek nedenleri bu biçimde sıralanabilir. Buna benzer arıza durumlarında klimanıza müdahale etmeden mutlaka servisi aramalı ve uzman teknik desteğine başvurmalısınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi