Klima Bilgileri

Baymak 48 FS Klimada Isıtma ve Soğutma Modu Nasıl Ayarlanır?

Baymak 48 FS Klimada Isıtma ve Soğutma Modu Nasıl Ayarlanır?, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Baymak 48 FS Klimada Isıtma ve Soğutma Modu Nasıl Ayarlanır? ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Baymak 48 FS Klimada Isıtma ve Soğutma Modu Nasıl Ayarlanır? ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Baymak 48 FS Klimada Isıtma ve Soğutma Modu Nasıl Ayarlanır?

Baymak 48 FS Isıtma-Soğutma Konumu Ayarlama

Baymak 48 FS Salon Tipi Klimayı ısıtma yahut soğutma moduna nasıl alacağınızı bilmiyorsanız aşağıda sunduğumuz bilgileri inceleyerek klimanızı talep ettiğiniz konuma alarak çalıştırabilirsiniz.

logo

Baymak 48 FS Salon Tipi Klimayı Soğutma Modunda Çalıştırma

 • Öncelikle klimanız kapalıysa “ON/OFF” düğmesine basarak klimanızı çalıştırın.
 • Kumanda üzerindeki “MODE” düğmesine basarak soğutma modunu yani “COOL” modunu seçin. Mod seçimi sonrası kontrol paneli üzerinde soğutma çalışma modu göstergesi olarak “kar sembolü” görüntülenecektir.
 • Ayar butonlarını (▼ ve ▲) tercih ederek istediğiniz sıcaklığı ayarlayın. Butonlara her bastığınızda sıcaklık derecesi 1°C olarak artacak yahut azalacaktır. Butonlara uzun süre basılı tutarsanız sıcaklık derecesi daha bi hayli hızlı artar veya azalır. Ayrıca ayarlayacağınız sıcaklık derecesi 16-32°C arasıdır.
 • Ardından fan yani üfleme hızını ayarlamak için “WIND” düğmesine basın. Fan hızı düşük (low) – yüksek (high) kademelerinden birini seçin.
 • Hava akış yönünü ayarlamak için “LOUVER” düğmesine basın. Dikey hava akış kanatçıklarının hava üfleme yönünü otomatik olarak ayarlayın. İstenilen hava akış pozisyonu sağlandığında butona yeniden basarak kanatçıkların pozisyonunu sabitleyin.
 • Sonra açma/kapama “ON/OFF” düğmesine yeniden basın. Klima duracak ve soğutma modu göstergesi sönecektir.
Ayrıca Bakınız.  Sharp CRMC-A310JBE0 Isıtma Soğutma

DİP NOTLAR:

Klima soğutma moduna alınarak çalıştırıldığında; dış hava sıcaklığının çok yüksek olduğu anlarda, hissedilen dış ortam sıcaklığının +48°C nin üzerinde olduğunda oda sıcaklığı ayarlanan soğutma sıcaklık değerine ulaşamaz. Yani beklediğiniz verimi alamayabilirsiniz.

Klima soğutma moduna alınıp çalıştırıldığında ortamdaki kapı ve pencereler mutlaka kapalı olmalıdır. Güneşli günlerde perdelerin kapalı olması gerekir. Aksi halde klimanın soğutma kapasitesi düşer ve beklediğiniz verimi alamazsınız.

Baymak 48 FS Salon Tipi Klimayı Isıtma Modunda Çalıştırma

 • Klima kapalıysa ilk kez açma/kapama “ON/OFF” düğmesine basarak klimanızı çalıştırın.
 • Ardından kontrol paneli üzerindeki “MODE” düğmesine basarak ısıtma modunu “HEAT” seçin. Kontrol paneli üzerinde ısıtma çalışma modu göstergesi yani “güneş sembolü” görüntülenir.
 • Ayar butonlarını (▼ ve ▲) tercih ederek ısıtma konumu için sıcaklık derecesi belirleyin. Butonlara her basıldığında sıcaklık derecesi 1°C şeklinde azalır yahut artar. Butonlara uzun süre basılı tutulduğunda derece daha bi hayli hızlı artacak veya azalacaktır. Ayarlayabileceğiniz sıcaklık ayarı 16-32°C arasıdır.
 • Üfleme yani fan hızını ayarlamak için “WIND” düğmesine basın. Fan hızı düşük (low) – yüksek (high) olarak seçilebilir. Talep ettiğiniz fan hızı kademesini seçin.
 • Hava akış yönünü belirlemek için “LOUVER” düğmesine basın. Dikey hava kanatçıklarının hava üfleme pozisyonunu otomatik olarak ayarlayın. Talep edilen doğrultuda hava akış pozisyonu sağlanırsa bu butona yeniden basarak kanatçıkların pozisyonunu sabitleyin.
 • Açma/kapama “ON/OFF” düğmesine yeniden basın. Cihaz durur ve ısıtma modu göstergesi silinir.
Ayrıca Bakınız.  Hava Serinletme Cihazı Montajı Nasıl Yapılır?

DİP NOTLAR:

Klima ısıtma moduna alınarak çalıştırıldığında, dış hava sıcaklığının çok az olması halinde, hissedilen dış ortam ısısı +5°C nin altında kalırsa eğer oda sıcaklığı set edilen yani ayarlanan ısıtma sıcaklık değerine ulaşamaz. Yani ısınma hususunda beklentinize yanıt alamayabilirsiniz.

Klima ısıtma modunda çalışırken cihaz ayarlanan oda sıcaklığına ulaştıktan sonra iç ünite fanı konfor sıcaklığı olan +20°C ye kadar çalışır. Bu işlemin ardından dış ünite kompresörü devreye girer, klima ısıtma modunda çalışmaya devam eder.

Ayrıca Bakınız.  Regal Klima Sıcak ve Soğuk Ayarı Yapma

Klima ısıtma modunda çalışırken ortam içinde açık olan tüm kapı ve pencereler kapatılmalıdır. Aksi halde ısınma hususunda beklentinize yanıt alamazsınız. Çünkü ısıtma kapasitesi düşer.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi