Klima Arıza Kodları

Dış Ünitede Geri Besleme Sorunu Nasıl Çözümlenir?

Dış Ünitede Geri Besleme Sorunu Nasıl Çözümlenir?, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Dış Ünitede Geri Besleme Sorunu Nasıl Çözümlenir? ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Dış Ünitede Geri Besleme Sorunu Nasıl Çözümlenir? ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Dış Ünitede Geri Besleme Sorunu Nasıl Çözümlenir?

Dış Ünitede Geri Besleme Arızası

Klimaların marka modellerine ve çeşitlerine göre değişen arıza kodları mevcuttur. Klimanızla alakalı bir sorun yaşadınız ve bu sorunun açıklaması olarak Dış Ünite Geri Besleme Sorunu deniyorsa olabilecek birkaç nedenleri mevcuttur. Bu nedenler aşağıda sıralanmıştır. Dış Ünitede Geri Besleme Sorunu Nasıl Çözümlenir? sorusunun yanıtını da yine paylaşımımızda bulabileceksiniz.

Ayrıca Bakınız.  General Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

logo

Dış Ünitede Geri Besleme Sorunu Nasıl Çözümlenir?

Dış Ünitede Geri Besleme Sorunu Nasıl Çözümlenir?

UYARI!Belirteceğimiz işlemler yalnızca uzman servis ekibi aracılığıyla yapılmalıdır.

  • Kompresörün işletme akımı ve sargı direncinin normal olup olmadığına bakılmalıdır.
  • Klima çalışır durumdayken yüksek ve düşük basınç değerlerinin normal olup olmadığına bakılmalıdır.
  • İç ve dış ünite kablo bağlantıları doğru olmayabilir. Kablo bağlantıları yanlışsa eğer bağlantılar devre diyagramına göre yapılmalıdır.
  • Devre kartı üzerindeki yerleştiricinin ve bu yerleştiricinin bağlantısı kontrol edilmelidir. Doğru olup olmadığına bakılmalıdır.
  • Sinyal geri besleme kablosunun bağlantısının kesilip kesilmediğine bakılmalıdır. Gerekli ise geri besleme sinyal kablosu değiştirilmeli veya bağlantı kurulmalıdır.
  • Güç kaynağının fazsız mı yoksa zıt fazlı mı olduğu kontrol edilmelidir.
  • AC elektromanyetik kontaktörünün iyi durumda olup olmadığına bakılmalıdır.
Ayrıca Bakınız.  Beşiktaş Klima Servisi

Bu kontroller neticesinde arızanın sebebi uzman ekip aracılığıyla kısa bir sürede bulunacak ve gereken müdahale ile arıza durumu çözümlenecektir. Bu husustaki önerimiz işin uzmanından yardım almanız ve cihaza kesinlikle müdahale etmemenizdir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu