Klima Arıza Kodları

Vestel BIO PLUS INVERTER Klimada Koruma Mesajları (Arıza Olmayan Durumlar)

Vestel BIO PLUS INVERTER Klimada Koruma Mesajları (Arıza Olmayan Durumlar), Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Vestel BIO PLUS INVERTER Klimada Koruma Mesajları (Arıza Olmayan Durumlar) ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Vestel BIO PLUS INVERTER Klimada Koruma Mesajları (Arıza Olmayan Durumlar) ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Vestel BIO PLUS INVERTER Klimada Koruma Mesajları (Arıza Olmayan Durumlar)

Vestel BIO PLUS INVERTER Koruma Uyarıları

Önemli Bilgi:Makalemizde bulunan bilgiler Vestel BIO PLUS INVERTER 9/12/24 A+ model klimaların ekranında görünen arıza olmayan ve koruma mesajı olarak adlandırılan kodlar ve bilgileridir.

Ayrıca Bakınız.  Klima Alırken Dikkat Edilecekler Nelerdir?

logo

Vestel BIO PLUS INVERTER Klimada Koruma Mesajları Nelerdir?

Vestel BIO PLUS INVERTER Klimada Koruma Mesajları Nelerdir?

  • DF Kodu: Dış ünitede oluşan buzlanmanın çözüldüğünü belirtir.

Soğuk kış günlerinde klima ısıtma modunda iken dış ünitede oluşan buzlanma çözülür. Cihaz bu durumda defrost yapar. Ekranda defrost yaptığı için “DF” konu belirir. Bu bir arıza kodu değildir. Buz çözme işlemi bitene kadar ekranda bu kod belirir. Buz çözme işlemi bittiğinde klima yeniden ısıtmaya geçer. Ekrandaki “DF” konu silinir.

  • AE Kodu: Elektrik tesisatı durumu.

Elektrik tesisatınızda ark kontrolü yapılması gerektiğini söyleyen koruma mesajıdır. Bu işlemi yaptırmanız gerekir. Durum devam ederse servis yardımı alabilirsiniz.

  • HL Kodu: Elektrik geriliminde dalgalanma durumu.

Elektrik geriliminde dalgalanma olduğunda bu kod ekranda belirir. Şebekeden gelen elektrikte oluşan dalgalanma sebebiyle klimaya gelen voltajın düzgün olmadığını belirtir. Voltajların düzelmesini beklemelisiniz. Voltaj düzeldiğinde ekranda beliren “HL” kodu da silinecek cihaz ısıtma veya soğutmaya sürecektir. Problem düzelmezse servis çağırabilirsiniz.

  • ER11 ve ER13 Kodu: Böyle bir durumla karşılaşırsanız eğer;

Öncelikle klimanızı kapatın. Sigortadan enerjisini kesin. Böylelikle ortalama 30 sn. kadar bilave edin. Sigortaya yeniden enerji verin. Klimanızı yeniden açın. 3-4 dk. sonra kompresör devreye girecektir. Klimanız da ısıtma veya soğutma işlevini yeniden başlatacaktır. Bu kodlar işlem sonrası tekrarlanıyorsa eğer ve klima çalışmıyorsa servis çağırmalısınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi