Klima Bilgileri

Mitsubishi Electric MSZ-HJ Isıtma Soğutma

Mitsubishi Electric MSZ-HJ Isıtma Soğutma, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Mitsubishi Electric MSZ-HJ Isıtma Soğutma ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Mitsubishi Electric MSZ-HJ Isıtma Soğutma ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Mitsubishi Electric MSZ-HJ Isıtma Soğutma

Önemli Bilgi:Makalemizde bulunan bilgiler Mitsubishi Electric MSZ-HJ Comfort İnverter Duvar Tipi Split Klima Serisine ait 9.000 btu, 12.000 btu, 18.000 btu, 24.000 btu kapasiteli MSZ-HJ24VA / MSZ-HJ35VA / MSZ-HJ50VA model bunun bunun yanında MSZ-DM24VA / MSZ-DM35VA model klima kumandası ile alakalı bilgilerdir.

logo

Mitsubishi Electric MSZ-HJ/DM Comfort Klimayı Isıtma Moduna Alma

  • Klimanız kapalı ise ilk kez kumandadaki “ON/OFF” tuşuna basarak klima iç ünitesini açın.
  • Ardından ısıtma konumu seçmek için “MODE” tuşunu kullanın. Bu tuşa kumanda ekranında “güneş sembolü” belirene kadar basın. Kumanda da “HEAT” olarak gösterilen sembolü kumanda ekranında görüntülemeniz gerekir. Böylelikle klimayı ısıtma moduna almış olursunuz.
  • Daha sonra sıcaklık ayarı belirlemeniz gerekir. Bunun için de “TOO WARM ▼” ve “TOO COOL ▲” tuşlarını kullanmalısınız. TOO WARM ▼ tuşu ile sıcaklık ayarı düşürülür, TOO COOL ▲ tuşu ile sıcaklık ayarı yükseltilir. Kumanda ekranına bakarak ortam için uygun bir sıcaklık değeri seçebilirsiniz.
  • Ardından fan hızı için “FAN” tuşuna basmanız gerekir. Bu tuşa her bastığınızda fan hızı kademeleri otomatik, düşük, orta, yüksek ve çok yüksek şeklinde değişecektir. Pervane sembolü otomatik yani auto modu, tek kademe düşük, çift kademe orta, üç kademe yüksek, dört kademe çok yüksek fan hızını temsil eder. Bu kademeleri görüntüleyerek uygun bir fan hızı seçebilirsiniz.
  • Fan hızı seçeneği ardından klima kısa bir sürede ayarlanan sıcaklık değerine göre ortamı ısıtmaya geçecektir.
Ayrıca Bakınız.  Bağımsız Sistemlerde Ofis Kliması Nasıl Olmalı?

Mitsubishi Electric MSZ-HJ/DM Comfort Klimayı Soğutma Moduna Alma

  • Klima kapalı durumda ise açmak için kumandadaki “ON/OFF” tuşuna 1 defa basmalısınız.
  • Daha sonra soğutma konumu seçmek adına “MODE” tuşunu kullanmalısınız. Bu tuşa her bastığınızda kumanda ekranını da takip edin farklı çalışma modlarına ait semboller görüntülenecektir. “kar sembolü” soğutma modu demektir. Kumanda da “COOL” olarak gösterilen sembolü kumanda ekranında görmeniz gerekir. Böylelikle klima soğutma moduna alınmış olur.
  • Ardından sıcaklık derecesini belirlemek üzere TOO WARM ▼” ve “TOO COOL ▲” tuşlarına basmalısınız. TOO WARM ▼ tuşu sıcaklık derecesinin düşürülmesini sağlar, TOO COOL ▲ tuşu sıcaklık derecesinin yükseltilmesini sağlar. Kumanda ekranını takip ederek ortam için en ideal sıcaklık değerini bu biçimde ayarlayabilirsiniz.
  • Ortama üflenecek havanın hızı için ”FAN” tuşuna basmanız gerekir. Bu tuşa her bastığınızda fan hızı kademeleri kumanda ekranında; otomatik, düşük, orta, yüksek ve çok yüksek şeklinde görüntülenecektir. Pervane sembolü otomatik yani auto modu, tek kademe düşük, çift kademe orta, üç kademe yüksek, dört kademe ise çok yüksek fan hızı demektir. Böylelikle kumanda ekranını takip ederek uygun bir fan hızı kademesi seçebilirsiniz.
  • Bu işlem ardından klima en kısa bir sürede ayarlanan sıcaklığa göre ortamı serinletmeye geçecektir.
Ayrıca Bakınız.  Teba Klima Isıtma Soğutma
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi