Klima Arıza Kodları

Sunny Klima Arıza Kodları

SUNNY KLİMA ARIZALARI

Sunny klima arıza kodları ile alakalı olarak sizlere bu yazıyı paylaşmak istedik. Sunny markalı klimanızda ortaya çıkan Sunny klima arızaları ve yaşanan sorunu nasıl çözebileceğiniz hakkında detaylı bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz. Bu sayede Sunny klimalarda yaşanan arıza nedenlerini Sunny klima hata kodları inceleyerek çözüm üretebilirsiniz.

Öncelikle yazımızdaki asıl amaç bilgilendirme olduğunu unutmayalım ve bu konularda yeteri kadar bilgimiz yoksa lütfen teknik servisten yardım isteyin.. Aksi taktirde kötü sonuçlar alabilirsiniz.. Bu makalemizde kullanıcılar ve teknik servisler için bazı Sunny marka klima cihazlarının arıza kodlarını paylaşmak istedik. Arızalı olan Sunny klima cihazlarının çözüme kavuşmasına yardım etmeye çalıştık. Sunny klimada yaşanan arızaları kullanıcılar teknik servis çağırmadan çözebilsinler diye Sunny klima arıza kodları yazımızı oluşturma isteği duyduk. Şunu aklımızdan çıkarmayalım ki çözülemeyen arıza yoktur. Üretici firmalar belirli bir zaman klima yedek parçalarını stoklarında tutmak mecburiyetindedir. Sunny klima hata kodları hakkında teknik servis ekiplerimizin bilgisi kadar müşteri hizmetleri bölümünde çalışan personelimizde bilgilidir. Arızalar hakkında telefon desteği almak istiyorsanız 7/24 bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca yorum kısmına klimanızdaki arıza hakkında yorum yazarak cevap bulabilirsiniz.. Klima arızalarının çözümleri hakkında daha geniş bilgiye KLİMA ARIZALARI sayfamızdan detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz..

Ayrıca Bakınız.  Çekmeköy Klima Servisi

SUNNY KLİMA ARIZA KODLARI

Sunny Klima E1/E2/E3 Arızası
Sıcaklık sensörünün kapalı olduğunu ya da sensörde kısa devre olduğunu belirtir.

Sunny Klima E6 Arızası
Dış ünite korumasının devrede olduğunu belirtir.

Sunny Klima E8 Arızası
Elektrostatik toz toplama durumu.

Sunny Klima P4 Arızası
İç ünite buharlaştırıcısının sıcaklığı yüksek ya da düşük. Bu sebeple koruma özelliği adına kompresör otomatikman kapanır. Üniteyi kapatmalı ve hava filtresini sökerek temizlemelisiniz. Hava filtresi kuruduktan sonra yeniden yerine takmalı ve cihazı denemelisiniz. Arıza durumu düzelmiyorsa eğer başka bir işlem yapmadan Sunny Klima Servisi’ni arayarak uzman yardımı almalısınız.

Ayrıca Bakınız.  Klima Alırken Dikkat Edilecekler Nelerdir?

Sunny Klima P5 Arızası
Dış ünite kondansatör sıcaklığı yüksek. Bu yüzden koruma özelliği adına kompresör otomatikman kapanmış. Bu arıza durumunda üniteyi önce kapatın. Daha sonra hava girişine engel olan cisimler var ise kaldırın ve hava girişinin açık olduğundan emin olun. Cihazı yeniden çalıştırın. Arızada düzelme olmuyorsa eğer servisi arayarak yardım almanız gerekmektedir.

Sunny Klima P9 Arızası
Çözme koruma ya da sıcak hava kontrolü kapalı durumda. Ünite çözme işlemini bitirip ısı değiştiricisinin sıcaklığı yükselirse ünite yeniden otomatik olarak devreye girer ve çalışır.

Ayrıca Bakınız.  Klimada Dış Ünite Sesli Çalışıyor

Sunny klima resetleme
Sunny salon tipi Klima Arıza Kodları
Sunny Salon Tipi Klima

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi