Klima Bilgileri

RG52B-BGE Isıtma Soğutma

RG52B-BGE Isıtma Soğutma, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza RG52B-BGE Isıtma Soğutma ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. RG52B-BGE Isıtma Soğutma ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

RG52B-BGE Isıtma Soğutma

Önemli Bilgi: Makalemizde bulunan bilgiler Bosch/Midea gibi bir çok markadaki klimayı çalıştırmakta olan RG52B-BGE model kumanda ile ilgili bilgilerdir.

logo

RG52B-BGE Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı

  • Klimanın iç ünitesi kapalı durumda ise kumandadaki “ON/OFF” tuşuna bir kez basın ve iç üniteyi açın.
  • Ardından çalışma modu seçimi için “MODE” tuşunu kullanın. Bu tuşa art arda bastığınızda kumanda ekranında çalışma modlarına ait sembol ve isimler belirecektir. Klima ısıtma moduna getirileceği için kumanda ekranında “HEAT yazısı ve güneş sembolü” belirmesi gerekir. Bu yazı ve sembolü gördüğünüzde klima ısıtma moduna geçmiş demektir.
  • “TEMP ▲ ve ▼” tuşlarını tercih ederek sıcaklık derecesi ayarı uygulayabilirsiniz. Tuşlara bastıkça kumanda ekranına da bakabilirsiniz. Bunun yanında ayarladığınız sıcaklığı görmüş olursunuz.
  • Ardından dilerseniz “FAN” tuşunu tercih ederek klima iç ünitesinin üfleme hızını seçebilirsiniz. Fan hızı kademeleri değişmektedir. Bu tuşa art arda basarak bu kademeleri de kumanda ekranında görerek uygun bir fan hızı kademesi seçebilirsiniz.
  • Son işlemden sonra klima ağır ağır iç ortam sıcaklığını yükseltecektir.
Ayrıca Bakınız.  Klima Tahliye Hortumunun Yönü Nasıl Değiştirilir?

RG52B-BGE Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı

  • Klima iç ünitesi kapalıysa eğer önce açılması gerekir. Bundan dolayı “ON/OFF” tuşuna bir kez basmanız gerekir.
  • Çalışma modu seçimi için “MODE” tuşunu kullanın. Bu tuşa art arda basarsanız çalışma modları değişecek ve bu modlara ait semboller kumanda ekranında belirecektir. Klima soğutma moduna getirileceği için “COOL yazısı ve kar sembolü” belirecektir. Bu yazı ve sembolü görünce klima soğutma moduna geçmiş demektir.
  • “TEMP ▲ ve ▼” tuşlarına basarak sıcaklık derecesini ayarlamalısınız. Bu tuşlara her bastığınızda sıcaklık kademesinde düşme ve yükselmeler olur. İdeal ortam sıcaklığı ayarlamalısınız.
  • Daha sonra fan hızı tercihi için “FAN” tuşuna basmanız gerekir. Bu tuşa basarak kumanda ekranında fan hızı kademelerini görebilir ve uygun fan hızı kademesini seçebilirsiniz.
  • Yapılan Ayarlardan sonra klima ağır ağır iç ortam sıcaklığını düşürecektir.
Ayrıca Bakınız.  Ariston-İndesit-Hotpoint Isıtma Soğutma
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi