Klima Bilgileri

RC08A Isıtma Soğutma

RC08A Isıtma Soğutma, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza RC08A Isıtma Soğutma ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. RC08A Isıtma Soğutma ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

RC08A Isıtma Soğutma

Önemli Bilgi:Makalemizde açıkladığımız bilgiler Electra / Airwell / Gree markalı klimaların bir çok modeline uyan RC08A model kumanda ile ilgili bilgilerdir.

logo

RC08A Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı

  • Klima açık durumda değilse açmak için turuncu renkteki “açma/kapama” düğmesine basın.
  • Ardından çalışma modu seçmek için kumanda kapağını aşağıya doğru açın ve turuncu renkte olan “MODE” tuşuna basın. Bu tuşa kumanda ekranında “güneş simgesi” ni görene kadar basmanız gerekir.
  • Güneş sembolüne aldıktan sonra sıcaklık derecesini belirlemek için “-,+” tuşlarını kullanabilirsiniz. Tuşlardan “-“ ile sıcaklık derecesini azaltabilir, “+” ile sıcaklık derecesini artırabilirsiniz. Tuşlara basarken bunun yanı sıra kumanda ekranına da bakın, ayarladığınız sıcaklığı gözlemleyebilirsiniz.
  • Klimanın üfleme hızını belirlemek için “-,+” tuşlarının sağında bulunan “pervane simgesi” olan tuşa basmalısınız. Bu tuşa art arda bastığınızda fan hızı yükselecektir. Kumanda ekranını takip ederek uygun bir fan hızı kademesi seçebilirsiniz.
  • Klima yaptığınız işlemlerden sonra ısıtma işlemini gerçekleştirecektir.
Ayrıca Bakınız.  Y512 Isıtma Soğutma

RC08A Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı

  • Klima açık durumda değilse açmak için turuncu renkteki “açma/kapama” düğmesine basın.
  • Daha sonra çalışma modunu seçmek için kumanda kapağını aşağıya doğru açın, ortada bulunan turuncu renkteki “MODE” tuşunu kullanmanız gerekir. Bu tuşa kumanda ekranında “kar simgesi” ni görene kadar basmalısınız.
  • Kar sembolüne aldıktan sonra sıcaklık derecesi için “-,+” tuşlarını kullanmalısınız. Tuşlardan “-“ ile sıcaklık derecesini düşürebilir, “+” ile sıcaklık derecesini yükseltebilirsiniz. Tuşlara basarken bunun bunun yanında kumanda ekranına bakarsanız ayarladığınız sıcaklığı görebilir ve ortam için uygun derece seçebilirsiniz.
  • Derece ayarından sonra fan hızı için “-,+” tuşlarının sağında bulunan “pervane simgesi” olan tuşu kullanmalısınız. Tuşa art arda bastığınızda fan hızında yükselme olur ve bu değişiklik kumanda ekranına yansır. Ekranı takip ederek uygun fan hızı seçebilirsiniz.
  • Klima yaptığınız işlemlerden sonra soğutma işlemini gerçekleştirecektir.
Ayrıca Bakınız.  GZ-39GB-E1 Isıtma Soğutma
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi