Klima Bilgileri

Mitsubishi Electric SLZ-KF Isıtma Soğutma

Mitsubishi Electric SLZ-KF Isıtma Soğutma, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Mitsubishi Electric SLZ-KF Isıtma Soğutma ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Mitsubishi Electric SLZ-KF Isıtma Soğutma ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Mitsubishi Electric SLZ-KF Isıtma Soğutma

Önemli Bilgi: Sayfamızda bulunan bilgiler Mitsubishi Electric SLZ-KF Kompakt Kaset Tipi Split Klima Serili 9.000, 12.000, 18.000, 21.000 btu kapasiteli SLZ-KF25 / SLZ-KF35 / SLZ-KF50 /  SLZ-KF60VA2 model klimaya ait kablolu uzaktan kumanda ile alakalı bilgilerdir.

logo

Mitsubishi Electric SLZ-KF Klimayı Isıtma Moduna Alma

  • Kablolu kumanda üzerinde bulunan “açma/kapama” tuşuna basarak klima iç ünitesini açın.
  • Ardından kablolu kumanda ekranının hemen sol altında bulunan “Mode” tuşuna basarak çalışma konumu seçmeniz gerekir. Bu tuşa her bastığınızda çalışma modları ekranda değişik sembol ve yazılarda belirecektir. Klimayı ısıtma moduna alacağınız için bu tuşa kumanda ekranında “HEAT yazısı ve güneş sembolü” belirene kadar basmanız gerekir.
  • Ardından “TEMP +,-“ tuşlarını tercih ederek sıcaklık derecesi belirlemeniz gerekir. Temp + ile sıcaklık ayarı yükseltilir, Temp – ile sıcaklık ayarı düşürülür. Kumanda ekranına bakarak ortam için en ideal sıcaklığı bu biçimde ayarlayabilirsiniz.
  • Ardından “Fan” tuşuna basarak klimanın iç ünite üfleme hızını ayarlayabilirsiniz. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranını takip edin, değişik fan hızı kademeleri çıkar. Yine en uygun fan hızı kademesini bu biçimde seçebilirsiniz.
  • Klima yapılan bu ayarlardan sonra kısa bir sürede ortam sıcaklığını yükseltecek yani ısıtma sağlayacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Midea RG70A/BGEF Isıtma Soğutma

Mitsubishi Electric SLZ-KF Klimayı Soğutma Moduna Alma

  • Öncelikle kablolu kumanda üzerindeki “açma/kapama” tuşuna basın ve iç üniteyi açın.
  • Daha sonra kablolu kumanda ekranının sol alt bölümünde bulunan “Mode” tuşuna basın ve çalışma modunu seçin. Cihaz soğutma moduna getirileceği için ekranda “COOL yazısı ve kar sembolü” görmeniz gerekir. Bu yazı ve sembolü gördüğünüzde klima soğutma moduna alınmış olur.
  • Sıcaklık derecesi belirlemek üzere “TEMP +,-“ tuşlarını kullanmanız gerekir. TEMP + ile sıcaklık ayarını artırabilir, TEMP – ile socaklık ayarını azaltabilirsiniz. Bu tuşları kullandıkça da kumanda ekranını takip edin ayarladığınız sıcaklığı görüntüleyebilirsiniz.
  • Daha sonra “Fan” tuşuna basarak cihazın üfleme hızını ayarlayabilirsiniz. Bu tuşa basarken de yine kumanda ekranını takip ederek uygun bir üfleme hızını görüntüleyerek seçebilirsiniz.
  • İşlemlerden kısa süre sonra klima ortam ısısını ayarladığınız sıcaklık değerine göre düşürecek ve soğutma sağlayacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Isısan HighLife Klima Sıcak Soğuk Ayarı Nasıl Yapılır?
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi