Klima Bilgileri

Beko Klimada Otomatik Çalışma Modu Nedir?

BEKO KLİMA OTOMATİK ÇALIŞMA MODU

Beko klima kullanıcıları için merak ettikleri Beko Klimada Otomatik Çalışma Modunun ne anlama geldiğiniz ve bu moda nasıl alınacağı konusunda bilgi paylaşımında bulunmak istedik.. Beko Klimada Otomatik Çalışma Modu Klima kumandası üzerinden ayarlanabilen sıcaklık değerine göre, ısıtma ve soğutma modunda otomatik şekilde çalışmasına yarayan moddur. Klima oda sıcaklığını algıladıktan sonra fan hızı ve sıcaklığı otomatik olarak kontrol edebilmektedir.
Beko Klimayı Otomatik Çalışma Moduna Nasıl Alınır?
Öncelikle klima kapalıysa kumanda üstünden açma/kapama tuşuna basarak klimayı açık hale getirmelisiniz. Klima zaten açıksa bu işlemi yapmanıza gerek yoktur.
ardından otomatik çalışma modunu seçmek için “mode” tuşuna basmalısınız. Bu tuşa basarken kumanda ekranını da aynı zamanda takip etmeniz gerekir. Modlar arası geçiş yaptıkça modlara ait semboller ekrana yansıyacaktır. Otomatik çalışma modu sembolü bir insan başına benzer içerisinde “Al” yazar. Bu sembol belirene dek mode tuşuna basmaya devam edin. Bu sembolü gördükten sonra mode tuşuna basmayı bırakın.
Sonrasında set sıcaklığına ulaşana dek “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarına basın. Tuşlara her bastığınızda sıcaklık değeri 1°C yahut 1°F şeklinde artar yahut azalır. Sıcaklık değeri 18°C den başlar (fahrenhayt karşılığı 64°F şeklindedir), 30°C ye kadar (fahrenhayt karşılığı 86°F şeklindedir) devam eder.
İşlem sonrasında fan hızını ayarlamalısınız. “Fan Speed” tuşuna arka arkaya basarak uygun bir fan hızı belirleyebilirsiniz.
Cihaz Böylece klimanız oda sıcaklığı ayarlanan sıcaklığa geldikten sonra fan hızı ile sıcaklığı otomatik kendi ayarlayacak ortam içerisinde konfor sağlayacaktır.
ÖNEMLİ NOT:
Kumanda göstergesindeki sıcaklığı oda sıcaklığının üstünde bir değere ayarlamanız gerekir.
Klima ısıtma modundayken daha verimli ve sıhhatli çalışması açısından yatay kanat açısının en alt konuma getirmeniz gerekir.
Klima ısıtma modundayken ortam sıcaklığı talep edilen sıcaklığa ulaştıktan sonra iç ünite fanı bir süre kadar daha çalışmaya devam edebilir. Bu aşamada ise klima ılık hava üfleyebilir. İç ortam sıcaklığını düşük algıladığınız durumlarda, kumandanın sıcaklık kıymetini daha yüksek bir değere ayarlamanız gerekir.
Ayrıca Bakınız.  Klima filtresi ne zaman temizlenir?
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi