Klima Arıza Kodları

Midea Klima Arıza Kodları

MIDEA KLİMA ARIZALARI

Midea klima arıza kodlarını sizlere detaylı bir şekilde paylaşmak istedik. Midea markalı klimanızda ortaya çıkan klima arıza kodlarını ve yaşanan sorunu nasıl çözebileceğiniz hakkında detaylı bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz. Midea klimalarda yaşanan arıza nedenlerini Midea klima hata kodları inceleyerek çözüm üretebilirsiniz.

Öncelikle yazımızdaki asıl amaç bilgilendirme olduğunu unutmayalım ve bu konularda yeteri kadar bilgimiz yoksa lütfen teknik servisten yardım isteyin.. Aksi taktirde kötü sonuçlar alabilirsiniz.. Bu makalemizde kullanıcılar ve teknik servisler için bazı Midea marka klima cihazlarının arıza kodlarını paylaşmak istedik. Arızalı olan Midea klima cihazlarının çözüme kavuşmasına yardım etmeye çalıştık. Midea klimada yaşanan arızaları kullanıcılar teknik servis çağırmadan çözebilsinler diye Midea klima arıza kodları yazımızı oluşturma isteği duyduk. Şunu aklımızdan çıkarmayalım ki çözülemeyen arıza yoktur. Üretici firmalar belirli bir zaman klima yedek parçalarını stoklarında tutmak mecburiyetindedir. Midea klima hata kodları hakkında teknik servis ekiplerimizin bilgisi kadar müşteri hizmetleri bölümünde çalışan personelimizde bilgilidir. Arızalar hakkında telefon desteği almak istiyorsanız 7/24 bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca yorum kısmına klimanızdaki arıza hakkında yorum yazarak cevap bulabilirsiniz.. Klima arızalarının çözümleri hakkında daha geniş bilgiye KLİMA ARIZALARI sayfamızdan detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz..

MİDEA KLİMA ARIZA KODLARI
E1, E2, E3, E4 Hata Kodu Açıklaması: Sıcaklık sensörü kapalı ya da kısa devre.

Midea Klima E1, E2, E3, E4 arızası çözümü: Sensör arızalı olabilir. Dış ünite çeşitli arızalardan dolayı aşırı ısınma meydana geliyor olabilir. Bu sorun kullanıcının çözemeyeceği bir arızadır. Yetkili servis tarafından müdehale edilmesi gerekir. Bizi arayarak yetkili servis güvencesiyle onarım talebinde bulunabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  Multi Split Klima Nedir?

Midea Klima E5 Arızası ve Açıklaması: İç ünite ve dış ünite arasında sinyalizasyon hatası bulunuyor.

Midea Klima E5 Arızası Çözümü: İç ve dış ünite arasında bulunan sinyalizasyon kablosu arızalanmış olabilir. Çeşitli durumlarda elektronik kart arızası olabilir. Bu arızanın çözümününe yetkili servis tarafından müdehale edilmelidir. Elektrik çarpma riski bulunmakta. Destek için bizi arayabilirsiniz.

Midea Klima E6 Arızası Açıklaması: Dış ünite kompresör emme basıncı hatalı.

Midea Klima E6 Arızası Çözümü: Klimanın soğutucu akışkan gazı eksik olabilir. Bu arızanın çözümünde genel bakım yapılmasıda tavsiye edilmektedir.

Midea Klima E13 Arızası ve Açıklaması: Kompresör faz giriş hatası

Midea Klima E13 Arızası Çözümü: Bu arıza trifaze (3 fazlı) ticari tip klimalarda gerçekleşebilmektedir. Elektronik kart, kompresör veya farklı bir arıza olabilir. Sorunu netleştirmek için yetkili servis tarafından arıza tespiti yapılmalıdır. Yüksek voltaj alanında bir arıza olduğundan işin ehli olmayan bir kişinin müdehale etmesi yüksek risk oluşturur. Arızayı aldığınızda klimaya bağlı olan sigortayı indirin ve servis çağırın. Midea e13 hatası alıyorsanız mutlaka yetkili servis desteği alınız. Bizi arayarak Midea Klima uzmanı ekiplerimizi çağırabilirsiniz.

Midea Klima E14 Arızası ve Açıklaması: Dış ünite kompresör faz yönü hatası.

Midea Klima E14 Arızası Çözümü: Uzmanlık gerektiren yüksek gerilim arızasıdır. Bireysel olarak müdehale edilmemesi gerekir. Mutlaka yetkili servis desteği alın. Midea E14 hatası için bizi arayarak yetkili servis çağırabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  Klimada Kompresör Arızaları ve Sebepleri

Midea Klima P4 Arızası ve Açıklaması: İç ünite evaporatör sıcaklığı çok düşük veya çok yüksek. Kompresör koruma aktifleşebilir.

Midea Klima P4 Arızası Çözümü:Klimanızı kapatıp varsa sigortasını indirin. 10 15 dk kadar bekledikten sorna tekrar açın. Sorun devam ediyorsa yetkili servis çağırmalısınız.İç veya dış ünitede arıza olabilir.

Midea Klima P5 Arızası ve Açıklaması: Dış ünite kondanser ısı yüksekliği hatası.

Midea Klima P5 Arızası Çözümü: Klimanızı kapatarak 10-15 dakika kadar bekletin. Ardından tekrar çalıştırarak bir süre hata kodu verip vermediğini kontrol edin. Hata kodu veriyorsa dış ünitede arıza bulunmaktadır. Çözümü için bizi arayabilirsiniz.

P7 Hata Kodu Açıklaması: Dış ünite deşarj sıcaklığı çok yüksek

Midea Klima P7 Arızası Çözümü: Deşarj sıcaklığının yükselmesinin birden fazla sebebi olabilmektedir. Cihazınızı bir süre kapatıp bekleterek tekrar çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Bu arıza kodunu alıyorsanız geçici olarak sorun düzelebilir ancak mutlaka yetkili servis desteğine ihtiyaç vardır. Klimanıza bu arızanın çözümünden sonra bakım yaptırmalısınız.

P9 Hata Kodu Açıklaması: Anti-cold hava fonksiyonu arızası.

Midea Klima P9 Arızası Çözümü: Öncelikli olarak klimanızı kapatın ve yaklaşık on dakika sonra tekrar çalıştırmayı deneyin

P10 Hata Kodu Açıklaması: Deşarj basınç koruma hatası (Alçak basınç koruma hatası)

Midea Klima P10 Arızası Çözümü:Emme hattındaki gaz basıncı koruması hatasıdır. Cihazınızda gaz basıncının düşmesine neden olan arıza var. Yetkili servis tarafından müdehale edilmesi kaçağa neden olan bölgenin tespitinin yapılarak onarılması ve tekrar gaz şarjı gerekmektedir. Uzun süre beklemeniz durumunda klima gazınız çok fazla eksileceğinden bizi arayarak profesyonel destek alabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  Klimada Basınca Bağlı Kaçaklar Nasıl Test Edilir?

P11 Hata Kodu Açıklaması: Emiş basıncı koruma hatası

Midea Klima P11 Arızası Çözümü: Öncelikli olarak klimanızı kapatın ve yaklaşık on dakika sonra tekrar çalıştırmayı deneyin

P12 Hata Kodu Açıklaması: Aşırı akım yükü koruma hatası.

Midea Klima P12 Arızası Çözümü: Cihazınızda oluşan arıza şebekeden aşırı akım çekilmesine neden oluyor. KOmpresör veya farklı bir parça arızalanmış olabilir. Bu hatanın bireysel olarka çözümü mümkün değildir. Mutlaka yetkili servis desteği gerekmektedir. Bizi arayarak Midea Klima profesyonel yetkili teknik servisinden destek alabilirsiniz.

Not: Bu arıza kodu bazı kullanıcılar tarafından H5 hatası zanedilebilmektedir. Doğrusu HS arıza kodudur.

HS Hata Kodu Açıklaması: Bu çözme işlemi (dış ünite defrost işlemi)

Midea Klima HS Arızası Çözümü: Bu bir arıza değildir. Klimaların kış şartlarında çalışması esnasında dış ünite kondanserinde ara ara buzlanma meydana gelmekte ve bu buz tabakası yüzünden işlev görememektedir. Bu esnada iç ünite durdurulur ve dış ünite kondenserine sıcak gaz gönderilerek buz kırma işlemi yapılır.. Defrost esnasında ekranda HS hata kodu alınmaktadır. Müdehale etmemelisiniz. Bir süre sonra HS arıza kodu gidecek ve tekrar iç ortamı ısıtmaya başlayacaktır. 15 dakikayı geçmesi durumunda klimanızın sigortasını kapatıp 10 15 dakika bekledikten sonra açarak çözüme ulaşabilirsiniz.

Midea Klima Resetleme

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi