Klima Bilgileri

KR0525 Kumanda Isıtma Soğutma

KR0525 Kumanda Isıtma Soğutma, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza KR0525 Kumanda Isıtma Soğutma ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. KR0525 Kumanda Isıtma Soğutma ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

KR0525 Kumanda Isıtma Soğutma

Önemli Bilgi:Makalemizde açıklanan bilgiler hemen her markadaki klimayı çalıştıran KR0525 model Akıllı Kumanda ile ilgili bilgilerdir.

logo

KR0525 Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı

  • Klimanızın iç ünitesi kapalıysa “açma/kapama” tuşuna basın ve klimayı aktif hale getirin.
  • Daha ardından ısıtma modunu ayarlamak için “MODE” tuşunu kullanmalısınız. Bu tuşa basarken mutlaka kumanda ekranını takip edin, ekranda “güneş sembolü” görüntülemeniz gerekir. Bu sembol göründüğü zaman klima ısıtma moduna alınmış olur.
  • Isıtma modu seçiminden sonra “TEMP-“ tuşu ile sıcaklık derecesini düşürebilir, “TEMP+” tuşu ile sıcaklık derecesini yükseltebilirsiniz. Tuşlara basarken kumanda ekranını da kontrol edin. Ayarladığınız sıcaklık derecesini bu sayede ekrandan görmüş olursunuz.
  • Sıcaklık derece ayarından sonra klimanın üfleme hızını ayarlayabilirsiniz. Bunun için “FAN” tuşunu kullanmalısınız. Bu tuşa art arda bastıkça fan hızı kademeleri değişir. Uygun bir fan hızı seçimi uygulayabilirsiniz.
  • Fan hızını da seçtikten sonra bilave edin. Klima kısa bir sürede ısıtma yapacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Daikin Klimada İşletim Lambası Yanıp Sönüyor

KR0525 Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı

  • Klimanızın iç ünitesi açık değilse “açma/kapama” tuşuna basın ve klimayı aktif edin.
  • Klimayı açtıktan sonra soğurma modunu ayarlamak adına “MODE” tuşunu kullanmanız gerekir. Bu tuşa basarken kumanda ekranına bakın, ekranda “kar sembolü” görmeniz gerekir. Böylelikle klimayı soğutma moduna almış olursunuz.
  • Soğutma modu seçiminden sonra “TEMP-“ tuşu ile sıcaklık derecesini azaltabilir, “TEMP+” tuşu ile sıcaklık derecesini artırabilirsiniz. Ekrana da bakarak ayarladığınız sıcaklık derecesini görüntüleyebilirsiniz.
  • Yapılan sıcaklık ayarından sonra klimanın üfleme hızını ayarlamak için “FAN” tuşuna basmanız gerekir. Bu tuşa basarken kumanda ekranını da takip edin, ayarladığınız fan hızını görmüş, uygun bir fan hızı seçmiş olursunuz.
  • Fan hızını da seçtikten sonra beklemelisiniz. Klima kısa bir sürede soğutma yapacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Viessmann Vitoclima 100-S Klimayı Enerji Tasarrufu Ayarında Çalıştırma
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi