Klima Arıza Kodları

Klimada Kullanılan Kartlar ve Özellikleri Nelerdir?

Klimada Kullanılan Kartlar ve Özellikleri Nelerdir?, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Klimada Kullanılan Kartlar ve Özellikleri Nelerdir? ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Klimada Kullanılan Kartlar ve Özellikleri Nelerdir? ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Klimada Kullanılan Kartlar ve Özellikleri Nelerdir?

Klima Kartları ve Özellikleri

Klima cihazlarındaki elektronik kartların iki ayrı devresi bulunmaktadır. Bu devrelerinden bir tanesi kumanda diğeri ise güç devresidir. Birçok klimada güç ve kumanda devesi tasarımı aynı olmamaktadır.

Ayrıca Bakınız.  Klimanın İç Ünitesi Çalışmıyor

logo

Klimada Kullanılan Kartlar ve Özellikleri Nelerdir?

Kumanda devresi üzerinde mevcut olan mikro-işlemci üzerine yazılmış durumda olan program ile klima kontrolü ve kumandası sağlanmaktadır. Mikro-işlemci bilgileri; kullanıcısının kullanmakta olduğu kumandadan ve algılayıcı sensörden almaktadır. Aldığı bilgiler ışığında güç kartı üzerinden klimanın elektriksel elamanlarını yani fan motorları, kompresör, selenoid valf gibi elemanlarını kumanda etmektedir.

Klimadaki elektronik kart besleme enerjisi; bir trafo ile voltaj düşürülerek sağlanmaktadır.

  • Klimalarda elektronik kartlar 12-24 Volt DC gerilimi ile çalışmaktadır.

Gerilimin düşürülmesi amacı ile kullanılan trafolar, elektronik karta monteli yahut ayrı bir biçimde karşımıza çıkabilmektedir.

Ayrıca Bakınız.  Soğutucu Akışkanların Bileşenleri Nelerdir?
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu