Klima Arıza Kodları

Klimada Kondanser Kaçakları Nasıl Test Edilir?

Klimada Kondanser Kaçakları Nasıl Test Edilir?, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Klimada Kondanser Kaçakları Nasıl Test Edilir? ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Klimada Kondanser Kaçakları Nasıl Test Edilir? ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Klimada Kondanser Kaçakları Nasıl Test Edilir?

Klimada Kondanser Kaçak Testi

Kaçakları izlemek üzere elektronik detektöre kullanıldıktan sonra yoğuşma kısmının kaçaklarını belirlemek adına planlama yapılması gerekir.

logo

Klimada Kondanser Kaçakları Nasıl Test Edilir?

Klimada Kondanser Kaçakları Nasıl Test Edilir?

  • Elektronik koklayıcıyı en yüksek hassasiyete ayarlamalı ve cihazın taban kısmına yerleştirmelisiniz. Cihaz basınç yönünden dengelenmesi gerekir.
  • Yoğuşma ünitesinin üstüne bez bir örtü kapatmalı, dışarıdan hava akışını engellemeli ve soğutucu gaz tuzağı oluşturmalısınız. Plastik malzeme kullanmamalısınız.
  • Kaçakların hissedilmesi yönünden en az 10 dk kadar beklemeniz gerekir. Cihazı kalibre ederek yeniden deneme yapmanız gerekir. Arka arkaya iki test sonucu pozitif ise kondanser kaçağı var demektir. Testlerden olumsuz sonuç çıkarsa eğer kondanser kaçakların bulunabilir olabileceğini belirtir.
  • Basınç kontrollerinin körüklerindeki olabilecek kaçaklar için elektronik detektör kullanmanız gerekir. Kontrol cihazı üzerindeki muhafazayı çıkarmalı, hissedici ucu cihaz içine sokmalısınız. Bez bir koruyucu sarmak sureyi ile cihaz kontrolü yapmalı ve kaçağı yukarıda altı çizildiği gibi 10 dk kadar izlemelisiniz.
  • Evaporatör kısmı kaçak sonuçları pozitif olursa kondanser muhafazasını sökmeli ve tüm yüzeylerine köpük oluşturucu özel bir sıvı püskürtmelisiniz.
Ayrıca Bakınız.  Pencere Tip Klimaların Özellikleri Nelerdir?
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi