Klima Arıza Kodları

Klimada Heat, Cool, Dry Fonksiyonları Nedir?

Klimada Heat, Cool, Dry Fonksiyonları Nedir?, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Klimada Heat, Cool, Dry Fonksiyonları Nedir? ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Klimada Heat, Cool, Dry Fonksiyonları Nedir? ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Klimada Heat, Cool, Dry Fonksiyonları Nedir?

Klimada Heat, Cool, Dry Nedir?

Klima kullanımında kumanda üzerinde bulunan bazı fonksiyon tuşları merak edilir. Bunlardan en mühimleri ve en fazla kullanılanları HEAT, COOL ve DRY dır. Aşağıda bu fonksiyonların ne anlama geldiği ve nasıl çalıştırılacağı hususundaki bilgiler bulunmaktadır.

Ayrıca Bakınız.  Klimada Valf Arızaları ve Sebepleri

logo

Klimada Heat, Cool, Dry Fonksiyonları Nedir?

Klimada HEAT Nedir?

  • Klimalarda HEAT ısıtma modudur. Kış dönemlerinde ısınabilmek amacı ile klimanızı HEAT modunda çalıştırabilirsiniz.

Klimanızı HEAT moduna almak adına kumanda üzerinde bulunan MODE düğmesine (çoğu klima kumandalarında menü MODE tuşu ile belirtilir) basarak HEAT konumuna geçmelisiniz. Çoğu model klimada HEAT “güneş sembolü” ile de bulunmaktadır. Güneş sembolü veya HEAT konumuna geçtikten sonra konfor sıcaklık ayarı belirlemelisiniz. Cihaz kısa bir süre sonra ortamı ısıtmaya başlayacaktır.

Klimada COOL Nedir?

  • Klimalarda COOL soğutma modudur. Yaz dönemlerinde veya sıcak günlerde serinleyebilmek için klimanızı COOL modunda çalıştırabilirsiniz.
Ayrıca Bakınız.  Klima Buz Tuttu Isıtmıyor

Klimanızı COOL moduna almak için kumanda üzerinde bulunan MODE düğmesine basarak COOL modunu seçmelisiniz. Bazı model klimalarda “kar sembolü” ile belirtilir. Bu modu seçtikten sonra soğutma ayarı belirlemeniz gerekir. Ayar tespit ettikten kısa bir süre sonra ortam soğumaya başlayacaktır.

Klimada DRY Nedir?

  • Klimalarda nem alma modudur. Nemli geçen günlerde klimanızı nem alma modunda çalıştırarak ortam nemini ideal düzeyye ulaştırabilirsiniz.

Klimanızı DRY moduna almak için kumanda üzerinde bulunan MODE düğmesine basarak DRY modunu seçmeniz gerekir. Bazı modellerde “su damlası sembolü” ile açıklanmıştır. Nem alma modunu ayarladıktan sonra sıcaklık ayarı belirlemelisiniz.

Ayrıca Bakınız.  Klimanın İç Ünitesi Çalışmıyor
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi