Klima Arıza Kodları

Bebek Odasında Klima Kullanılabilir mi?

Bebek Odasında Klima Kullanılabilir mi?, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Bebek Odasında Klima Kullanılabilir mi? ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Bebek Odasında Klima Kullanılabilir mi? ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Bebek Odasında Klima Kullanılabilir mi?

Bebekli Evde Klima Kullanma Şartları

Anne babalar ve adayları en fazla da bebeklerinin sağlığını düşünmektedir. Özellikle de yeni doğan bebeklerin metabolizmalarının tam gelişmemiş olması, bağışıklık sistemlerinin zayıf olması sebebiyle çok daha kolay hastalanabilmektedir. Klima kullanımı da bebekli konutlarda en fazla merak edilen konulardandır.

logo

Soğuk havalar bebeğin üşümesine ve ardından ciddi hastalıkların oluşmasına yol açtığu için sağlıklı iklimlendirme konusu mühimdir. Aynı biçimde sıcak havalar da bebeğin terlemesine ve terleme neticesinde bir çok hastalığın oluşmasına neden olabilmektedir. Buna benzer durumlarda da ortamda sağlıklı iklimlendirme gerekmektedir.

Ayrıca Bakınız.  Klima Nasıl Soğutur? Nasıl Isıtır?

Ortamda bilinçli bir iklimlendirme sağlanırsa bebekler soğuk veya sıcak havalarda hasta olmaz. Daha rahat uyuyabilir. Bunun için ortamda bulunan klimayı doğru kullanmak gerekir.

Bebeklerin bulunduğu mekanlarda klima kullanımını çoğu doktor onaylamaz. Özellikle de yeni doğan bebeklerinizi klimalı mekanlardan koruyun önerisinde bulunurlar. Çünkü yeni doğan bebekler çevredeki mikroplara ve enfeksiyonlara açıktır. Hava üfleyen ve toz filtreleri olmadığı taktirde ortama mikrop yayabilecek klimaların kullanımı hususunda ebeveynlerin dikkat olması önerilmektedir. Zorunlu kalınmadığı sürece de yeni doğan bebeklerin bulunduğu ortamda özellikle de yattığı ortamda klimanın kullanılmaması gerektiği tavsiye edilir.

Ayrıca Bakınız.  Klima Filtresi Hangi Sıklıkla Temizlenmeli?

Bebeklerin Bulunduğu Ortamda Bilinçsiz Klima Kullanımı ile Oluşabilecek Sorunlar

 • Bebekler zatürre hastalığına yakalanabilir,
 • Bağışıklık sistemi olumsuz etkilenebilir,
 • Gelişimi negatif yönde etkilenir,
 • Eklem ağrılarına neden olabilir,
 • Üst solunum yolları ve akciğer hastalıkları oluşabilir.

Klimaların bebeklere zarar vermemesini sağlamak veya bu zararı en aza indirmek için bir çok hususa özen göstermek gerekir.

Bebekleri Klimanın Zararlarından Koruma Yöntemleri

 • Klimayı önerilen sıcaklığı aşmayacak derecede çalıştırın.
 • Klima montaj yerini önemseyin. Bu hususta mutlaka uzman yardımı alın.
 • Klimanın direk olarak bebeklere üflemeyecek açıda olmasını sağlayın.
 • Klimayı sürekli olarak aç-kapa şeklinde kullanmayın.
 • Klimanızın bakımlarını düzenli olarak yılda 2 kez yaptırın.
 • Klimanın üfleme yani fan hızını en düşük düzeyye ayarlayın.
 • Klimanın bulunduğu odayı düzenli olarak havalandırın.
 • Klimanın monteli durumda olduğu odada termometre bulundurun. Sıcaklığı sürekli olarak olarak kontrol edin.
 • Evde bulunan herkesi klima kullanımı hususunda bilinçlendirin.
Ayrıca Bakınız.  Klima Dış Ünite Fanı Çalışmıyor

Klima yalnızca bebek sağlığı yönünden değil insan sağlığı yönünden da mühimdir. Klimayı doğru biçimde kullanmak, kullanım talimatı dışına çıkmamak, düzenli filtre ve genel temizliğini yaptırmak daha sağlıklı kullanım gerektirir.

Önerimiz bebekli odalarda klima kullanmamanızdır. Kullanmak zorundaysanız eğer önerileri mutlaka dikkate almalı ve uygulamalısınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi