Klima Bilgileri

Fujitsu AR-RY12 Isıtma Soğutma

Fujitsu AR-RY12 Isıtma Soğutma, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Fujitsu AR-RY12 Isıtma Soğutma ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Fujitsu AR-RY12 Isıtma Soğutma ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Fujitsu AR-RY12 Isıtma Soğutma

Önemli Bilgi: Makalemizde gösterilen bilgiler Fujitsu markalı bir çok klimayı çalıştıran AR-RY12 / AR-RY13 / AR-RY3 / AR-RY14 / AR-RY10 / AR-RY11 / AR-RY5 / AR-RY6 / AR-RY7 / AR-RY4 model kumanda ile ilgili bilgilerdir.

logo

Fujitsu AR-RY12 Kumanda ile Isıtma Modu Ayarı

  • Klima iç ünitesi açık durumda değilse ilk kez “START/STOP” tuşuna bir kez basarak klima iç ünitesini aktif hale getirin.
  • Ardından çalışma modu seçimi için “MASTER CONTROL” tuşunu kullanmalısınız. Bu tuşa art arda bastığınızda ekranda çalışma modlarına ait yazılar belirecektir. Klima ısıtma moduna getirileceği için kumanda ekranında “HEAT” yazısını görmeniz gerekiyor. Bu yazı kumanda ekranında belirdiğinde cihaz ısıtma moduna geçmiş olur.
  • Sıcaklık ayarlaması için “SET TEMP ▲ ve ▼” tuşunu kullanmalısınız. Bu tuşlara bastıkça kumanda ekranını da takip edin, ayarladığınız sıcaklığı görebilir, uygun bir sıcaklık derecesi seçebilirsiniz.
  • Daha sonra “FAN CONTROL” tuşuna basarak fan hızı kademesi seçebilirsiniz. Bu tuşa art arda basarak cihazın üfleme hızını seçebilirsiniz. Bu tuşa da her bastığınızda fan hızı kademesi değişir ve bu değişiklik kumanda ekranında belirir. Ortam için uygun bir fan hızı seçmelisiniz.
  • Son işlemden sonra klima ortam sıcaklığını yükseltecektir.
Ayrıca Bakınız.  Samsung Klima Isıtma Soğutma

Fujitsu AR-RY12 Kumanda ile Soğutma Modu Ayarı

  • Klima iç ünitesi kapalı durumdaysa önce “START/STOP” tuşuna bir kez basın ve iç üniteyi açık konuma getirin.
  • Daha sonra çalışma modu seçmek gerekir. Bunun için de “MASTER CONTROL” tuşuna basmanız gerekir. Bu tuşa art arda basarak cihazın çalışma modlarını kumanda ekranında gözlemleyebilirsiniz. Kumanda ekranında “COOL” yazısı belirdiğinde cihaz soğutma moduna geçmiş olur.
  • Daha sonra sıcaklık derecesi belirlemek gerekir. Bunun için de “SET TEMP ▲ ve ▼” tuşlarını tercih ederek uygun bir sıcaklık ayarı belirleyebilir, tespit ettiğiniz sıcaklık değerini de kumanda ekranında gözlemleyebilirsiniz.
  • Ardından fan hızı yani cihazın üfleme hızını belirlemek için “FAN CONTROL” tuşuna basmalısınız. Bu tuşa bastığınızda kumanda ekranında farklı fan hızı seçenekleri çıkacaktır. Kumanda ekranını takip ederek ortam için en ideal fan hızını seçebilirsiniz.
  • Yaptığınız son işlemden sonra klima ortam sıcaklığını düşürecektir.
Ayrıca Bakınız.  Daikin Klimalarda Powerful Fonksiyonu Nedir?
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi