Klima Arıza Kodları

Klimada Dış Ünite Tahliye Hortumu Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Klimada Dış Ünite Tahliye Hortumu Bağlantısı Nasıl Yapılır?, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Klimada Dış Ünite Tahliye Hortumu Bağlantısı Nasıl Yapılır? ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Klimada Dış Ünite Tahliye Hortumu Bağlantısı Nasıl Yapılır? ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Klimada Dış Ünite Tahliye Hortumu Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Dış Ünite Tahliye Hortumu Montajı

Klimanın dış ünite tahliye hortumu bağlantısı yapılırken bazı kurallara uyulması gerekir. Klimada Dış Ünite Tahliye Hortumu Bağlantısı Nasıl Yapılır? düşünüyorsanız aşağıdaki metinde sıralanmıştır.

Ayrıca Bakınız.  Klima Kullanırken Dikkat Edilecekler Nelerdir?

logo

Klimada Dış Ünite Tahliye Hortumu Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Klima ısıtma modundayken buz kümelenmesi buluşmaktedir. Buzdan arındırma boyunca kondensasyon tahliyesinin yeterli olup olmadığına bakılmalıdır. Yeterli düzeyde tahliye sağlanması adına:

  • Dış ünitenin alt aracılığıyla, tahliye tıpasını tahliye deliğine sokmanız gerekir.
  • Tahliye tıpasının zemine değmemesi adına zemin ile dış ünitenin alt kısmı içinde mesafe olması şarttır. Bu ikaz dikkat alınmalıdır.
  • Tahliye hortumunu tahliye tıpasına bağlamanız gerekir.
  • Konsensasyon tahliyesinin yeterli olup olmadığına bakmanız gerekir.
  • Kar yağışının yoğun olduğu yerlerde, biriken kar hava girişinin önünü kapatabilmektedir. Bu soruna karşı önlem almak amacı ile tahmini kar yağış miktarından daha yüksekte karkas yerleştirmeniz gerekir. Ayrıca dış ünitenin üzerine kar birikmesine engel olmak amacı ile de karı kesecek bir çatı yerleştirebilirsiniz.
Ayrıca Bakınız.  Klimanın Sürekli Durup Çalışma Sebepleri Nelerdir?

Uyarı!Yukarıda sunduğumuz bilgiler yalnızda işin uzmanı aracılığıyla uygulanmalıdır. Kullanıcı olarak kesinlikle herhangi bir işlem uygulamamalısınız. Bilgiler yalnızca bilinçlenmeniz amacı ile sunulmuştur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi