Klima Arıza Kodları

Klima Hastalıkları Nelerdir?

Klima Hastalıkları Nelerdir?, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Klima Hastalıkları Nelerdir? ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Klima Hastalıkları Nelerdir? ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Klima Hastalıkları Nelerdir?

Klima Hastalıkları ve Belirtileri

Klima özellikle de yanlış kullanım, bakımlarının zamanında yapılmaması, filtre temizliklerinin yerine getirilmemesi sebebiyle bir çok hastalığı bununla birlikte getirmektedir. Yanlış veya eksik kullanım sebebiyle yaşanan klima hastalıkları ve belirtileri aşağıda sunulmuştur.

logo

Klima Hastalıkları Nelerdir?

Klima Hastalıkları Nelerdir?

  • Klima Çarpması

Yaz dönemlerinde özellikle kavurucu sıcaklara karşı klimalar soğutma modunda çalıştırılır. Kullanıcı nem durumları söz konusu olduğu için klimayı nem alma modunda değil soğutma modunda çalıştırır. Biran önce serinlemek için ayarı yüksek tutar ve direk klimanın üfleme açısına geçer. Klimalarda özellikle de soğutma ayarı 24°C civarında olmalıdır. Yanlış yapılan ayar ve yanlış kullanım sebebiyle klima çarpabilir ve bu hastalık meydana gelebilir. Boyun ve bel tutulması da genelde klima çarpması sebebiyle meydana gelir. Buna benzer hastalıklarla karşılaşmamak için klimayı doğru ayarda ve doğru biçimde kullanmalısınız.

  • Klima Ateşi

Klima su haznesinde mantar ve bakteriler oluşturmaktadır. Bu da klima kullanımında ateşlenmenin olmasına neden olmaktadır. Yalnız bu hastalık enfeksiyon ile karıştırılmamalıdır. 12 saat içinde belirtileri başlamaktadır. Genelde uzun süre kullanılmamış klimaların bakımı yapılmadan kullanılmaya start verilmesi ile açığa çıkar. Grip olarak ifadelendirilir. Genel anlamda belirtileri ise; ateş, kas ağrısı, yorgunluk, bitkinlik ve terleme durumlarıdır. Bazı zaman öksürük, nefes darlığı, çarpıntı durumları da söz konusu olabilmektedir. İlaç yahut antibiyotik ile tedavi gerektirmez. Klima kullanımına son verilir ise klimadan uzak bir mesafede durulur ise hastalığın düzelme olasılığı mevcuttur.

  • Alerjik Zatürre

Özellikle de yaşlı kesimde görülme olasılığı yüksektir. Akciğer hastalığı olan, sigara kullanan bireylerde de görülebilir. Sinsi ve ani çeşitleri mevcuttur. Ani olan çeşidinde kandaki oksijen basıncı düşmektedir. Sinsi olan çeşidinde ise nefes darlığı, gribal enfeksiyon veya halsizlik gibi belirtiler olabilmektedir. Doktora görünmek ve tedavi olmak gerekir.

Klimaların meydana getirdiği bu çeşitli hastalıklara maruz kalmamak için; klimanızın bakımını düzenli olarak yaptırın, klima filtresini düzenli olarak temizleyin veya temizletin, klimanızı doğru ayarda kullanın, kullanım talimatlarında önerilen önerilere uyun.

Ayrıca Bakınız.  Alarko Klima Arıza Kodları
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu