Klima Arıza Kodları

İdeal Klima Ayarı Kaçtır?

İdeal Klima Ayarı Kaçtır?, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza İdeal Klima Ayarı Kaçtır? ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. İdeal Klima Ayarı Kaçtır? ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

İdeal Klima Ayarı Kaçtır?

Klima Hangi Ayarda Kullanılmalı?

Klimalar bilindiği gibi kimi zaman ısıtma kimi zaman soğutma görevindedir. Ayrıca kimi klimalarda nem alma modları da bulunmaktadır. Her bir klima kullanıcısı aracılığıyla merak edilen şey klimanın kullanım ayarıdır. Klima Hangi Ayarda Kullanılmalı sorusu her bir klima kullanıcısından duyduğumuz soruların başında gelir. İşte merak edenler için sorunun yanıtı.

Ayrıca Bakınız.  Klimanın Görevi Nedir?

logo

İdeal Klima Ayarı Kaçtır?

İdeal Klima Ayarı Kaçtır?

Klima Isıtma Ayarı; 19-22°C içinde olmalıdır.

Klima Soğutma Ayarı; 23-26°C içinde olmalıdır.

Sunulan bu bilgiler ülkemiz koşullarında hava sıcaklıklarına göre belirlenmiş bilgilerdir. Klimanızı kış aylarında gösterilen dereceler içinde, yaz aylarında yine gösterilen dereceler içinde çalıştırırsanız beklentinize yanıt alabilir ve sağlık poblemleri da yaşamak zorunda kalmazsınız.

Yaz aylarında özellikle de çok düşük sıcaklıklarda klimayı kullanırsak, ortam sıcaklığının çok az olması sebebiyle nem miktarı düşecektir. Bu durum soğuk algınlığı gibi hissiyatlar verebilir. Ayrıca çok düşük sıcaklıklarda kullanılan klimalar yakıt sarfiyatına da neden olacaktır. Bundan dolayı önerimiz klimayı aşırı sıcak ve aşırı soğuk zamanlarda kullanmanızdır.

Ayrıca Bakınız.  Osmangazi Klima Servisi
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi