Klima Arıza Kodları

Klima Uzun Süreden Sonra Kullanılacaksa Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Klima Uzun Süreden Sonra Kullanılacaksa Yapılması Gerekenler Nelerdir?, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Klima Uzun Süreden Sonra Kullanılacaksa Yapılması Gerekenler Nelerdir? ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Klima Uzun Süreden Sonra Kullanılacaksa Yapılması Gerekenler Nelerdir? ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Klima Uzun Süreden Sonra Kullanılacaksa Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Uzun Süre Kapalı Kalan Klimada Dikkat Edilecek Hususlar

Klima özellikle de mevsimsel dönemlere başlarken veya uzun süre kullanılmadı ise yeni kullanılacağı durumlarda birkaç ikazyı dikkate almak ve uygulamak gerekir. Uzun süre kapalı kalan klima ihtiyaç halinde açıldığında bir çok sorun yaratabilir. Bu poblemleri yaşamamak için siz değerli okurlarımıza Klima Uzun Süreden Sonra Kullanılacaksa Yapılması Gerekenler Nelerdir? başlığı altında bilgiler sunduk. Can ve mal güvenliğiniz için bu bilgileri önemsemeli ve mutlaka uygulamalısınız.

Ayrıca Bakınız.  Klimayla Isınırken Tasarrufu Yaşama Yöntemleri

logo

Klima Uzun Süreden Sonra Kullanılacaksa Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Klima Uzun Süreden Sonra Kullanılacaksa Yapılması Gerekenler Nelerdir?

  • Klimanın topraklamasını kontrol edin. Uygun olup olmadığına bakın. Uygun değilse eğer gereken düzenlemeleri yaptırmadan klimayı kesinlikle çalıştırmayın.
  • Dış ünitenin önünde engel olup olmadığına bakın. Dış ünitenin önü her zaman açık olmalıdır. Önü kapalıysa açmanız gerekir. Bunun yanında daha verimli çalışır ve sorun yaşanmaz.
  • Deşarj borusunun sağlam olup olmadığına bakın. Yoğuşma suyunun atılması adına borunun bükülmemesi veya uygun pozisyonda olması gerekir. Yoğuşma suyunun atılmasına engel olabilecek bir durum söz konusu ise düzelttirmeden kullanmayın. Aksi taktirde klima iç ünitesinden çalışma sırasında su akıtabilir.
  • Dış ünitenin test bağlantılarının sağlam olup olmadığını kontrol edin. Sorun yoksa cihazı çalıştırın. Sorun varsa da mutlaka servis çağırın. Cihazı kesinlikle kullanmayın.
  • Klimayı sezon öncesi kapatırken kumanda pilini çıkardıysanız eğer pilleri yeniden yerine takın.
  • Klimayı ortalama 15 dk. kadar çalıştırın. Eğer klimanın emiş havası ile çıkış havası içinde en az 8°C lik ısı farkı varsa cihazda bir sorun yok demektir. Böylelikle kullanmaya devam edebilirsiniz.
  • Klima filtresini sezon öncesi temizlemediyseniz eğer filtreyi temizledikten sonra kullanmaya çalışın. Böylelikle beklediğiniz verimi daha kısa bir sürede alabileceksiniz. En mühimsi de sağlıklı kullanım sağlayabileceksiniz.
Ayrıca Bakınız.  Klima Neden Ses Yapar? Açıklıyoruz
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi