Klima Arızaları

Klima Neden Devreye Girmez?

Klima fanı devreye girmiyor

Klimayı çalıştırmayı denediniz ancak devreye girmiyor ise olabilecek nedenler şunlar olabilir:

Klima Devreye Girmiyor İse Uymanız Gerekenler
Konut içinde elektrik olmayabilir
İlk Olarak klimanın kullanıldığı konut içinde elektrik olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Konut içinde elektrik yoksa klima yalnızca elektrik ile çalışacağından devreye girmez. Konut içinde elektrik var ise sorun elektrik ile ilgili değil, cihaz ile ilgilidır.

Elektrik şalteri açık olmayabilir
Klimanın bağlı olduğu elektrik şalteri “0” konumunda ise yani kapalı ise bu sebeple devreye girmiyor olabilir. Şalteri “1” konumuna getirip cihazı yeniden denemelisiniz.

Ayrıca Bakınız.  Vestel Klima E7 Hatası ve Çözümü

Sigorta atmış olabilir
Konut içinde sigorta attığı için klima devreye girmiyor olabilir. Sigortaları kontrol edin ve açık olduğundan emin olun. Kapalı ise mutlaka açarak yeniden deneme yapın.

Kumanda arızalı yahut pili bitmiş olabilir
Kumanda arızalı veya pili bitmiş ise cihaz bundan dolayı devreye girmiyordur. İlk Olarak pili değiştirin, yeni piller takıp deneme yapın. Düzelme olmuyor ise yeni bir kumanda temin ederek cihazı yeniden çalıştırmayı deneyin. Yine de devreye girmiyor ise sorun kumanda ile ilgili değildir.

Ayrıca Bakınız.  Klima 4 Yollu Vana Arızası ve Çözümü

Zamanlayıcı açık olabilir ve set edilen süre gelmemiş olabilir
Klimalarda zamanlayıcı programı mevcuttur. Evde olunmadığında yahut eve gelmeye yakın dönemlerde zamanlayıcı kullanılarak cihazın yok yere çalışarak yakıt tüketmesinin önüne geçilir. Zamanlayıcı ayarlandı ve set edilen yani çalışması adına ayarlanan süre hala gelmedi ise bu sebeple devreye girmiyor olabilir. Bu durumda ya zamanlayıcıyı iptal etmeli veya çalışma zamanı gelene kadar beklemelisiniz.

Klima yine de devreye girmiyor ise başka bir işlem uygulamamalı, Klima Servisi uzman teknisyen teknik desteğine başvurmalısınız.

Ayrıca Bakınız.  Klima Dış Ünite Arızası
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi