Klima Bilgileri

Klima hastalığı nedir? Hangi Hastalıklara neden olur?

Klima Hastalığı

Klimalar birden çok nedenle değişik hastalıkların oluşmasına neden olabilir. Klima kullanımında hastalıklara karşı korunma metotları aşağıda bulunmaktadır:

Klima Hastalıklarına Karşı Korunma Yolları
Klimanızın bakımını ihmal etmeden yaptırın
Klimalar bakımları yapıldığı sürece sıhhatli çalışabilen, sağlık sorunları yaşattırmayan cihazlardır. Klimaların bakımı yılda 2 kez yapılmalıdır. Klimanızın bakımını yaptırdığınızda sağlık sorunları yaşamamanın yanı sıra tasarrufu elde ederek beklentinize de yanıt alabileceksiniz. Değişik rahatsızlıklardan korunmak amacı ile klimanızın bakımını uzmanına yaptırın önerisinde bulunmaktayız.

Klimanızın filtresini çok fazla temizleyin
Klimalarda iç ünite önünde bulunan hava filtresinin düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Filtrenin düzenli temizlenmediği durumlarda tüketici büyük sağlık sorunları yaşayabilir. Filtrenin 15 günde bir kez temizlenmesi tavsiye edilir, bu işlemi kullanıcı olarak siz de yapabilir yahut bakım sırasında uzman personellerin de yapmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  Haier V9014557 E9T Isıtma Soğutma

Klima soğutma modunda iken havanın doğrudan yüzünüze gelmemesini sağlayın
Klima özellikle de yaz dönemlerinde bunaltıcı sıcaklara karşı tercih edilip tercih edilen cihazlardır. Yaz zamanında kısa zamanda serinlemek amacı ile klima soğutma moduna alınır ve kullanıcı direk klimanın karşısına geçerek serinlemeyi seçer. Lakin bu sağlık sorunlarının oluşmasındaki en temel sebeplerden bir tanesidir. Klimanız eğer soğutma modunda ise yani yaz zamanında ortamı serinletmek amacı ile kullanılıyor ise direk karşısına geçmeyin, aksi bir istikamette serinlemeyi bekleyin.

Ayrıca Bakınız.  Midea Klimada Tımer On/Off Fonksiyonu Nedir?

Klimayı doğru ayarda çalıştırdığınızdan emin olun
Klimalarda ısıtma ve soğutma ayarı bulunur. Klima özellikle de soğutma modunda iken ayarının 23-26°C civarında olması önerilmektedir. Bu ayarda kullanırsanız sağlık sorunları yaşamazsınız.

Nemli günlerde klimayı nem alma modunda çalıştırın
Klima yaz zamanında aşırı nemli olan günlerde soğutma modunda değil nem alma modunda çalıştırılmalıdır. Nem alma modunda çalıştırılır ise daha sıhhatli sonuçlar elde edilebilir. Bunun yanı sıra sağlık sorunları da yaşanmaz.

Klima alerjisi belirtileri

Ayrıca Bakınız.  Alarko Carrier X-Power Gold 53 NQV 035M Isıtma Soğutma

Kışın klima baş ağrısı yapar mı

Klima hastalığı

Bebek klima çarpması

Klimanın akciğerlere zararı,

Klima kulak ağrısı yaparmı,

Klima mikrobu nasıl önlenir,

Klima karın ağrısı yapar mı,

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu