Klima Bilgileri

Daikin Flexi İnverter Isıtma Soğutma

Daikin Flexi İnverter Isıtma Soğutma, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Daikin Flexi İnverter Isıtma Soğutma ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Daikin Flexi İnverter Isıtma Soğutma ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Daikin Flexi İnverter Isıtma Soğutma

Önemli Bilgi:Sayfamızda bulunan bilgiler Daikin Flexi İnverter Yer Tavan Tipi Klima (FLXS-B) serisine ait FLXS25BVMB FLKS25BVMB / FLXS35BVMB FLKS35BVMB / FLXS50BVMB FLKS50BVMB / FLXS60BVMB FLKS60BVMB / FLXS25BAVMB FLKS25BAVMB / FLXS35BAVMB FLKS35BAVMB / FLXS50BAVMB FLKS50BAVMB / FLXS60BAVMB FLKS60BAVMB model klima kumandaları ile ilgili bilgilerdir.

logo

Daikin Flexi İnverter Yer Tavan Tipi Klimayı Isıtma Moduna Alma

 • Klima iç ünitesi açık değilse önce “ON/OFF” tuşuna basarak klimayı aktif etmeniz gerekir. Klima iç ünitesi açık durumda ise bu işlemi yapmanıza gerek yoktur. Aksi halde klima iç ünitesi kapanacaktır.
 • Isıtma konumuna geçiş yapmak için “MODE” tuşuna art arda basmanız gerekir. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranına çalışma modları sırayla yansıyacaktır. Klimayı ısıtma moduna alacağınız için kumanda ekranında “güneş sembolü” nü görmeniz gerekir. Bu sembol ısıtma modunu temsil etmektedir.
 • Ardından sıcaklık ayarı yapılması gerekir. Bunun için de “TEMP ▲ ve ▼” tuşlarına basabilirsiniz. Bu tuşlara bastıkça klima sıcaklığı düşecek ve yükselecektir. Uygun bir sıcaklık ayarını bu biçimde yapabilir ve yaptığınız ayarı da klima kumandası ekranından gözlemleyebilirsiniz.
 • Daha sonra fan hızı seçebilir ve bunun için de kumanda panelindeki “FAN” tuşunu kullanabilirsiniz. Bu tuşa her bastığınızda cihazın üfleme hızı değişecek ve değişen kademeler kumanda ekranına yansıyacaktır. Kumanda ekranını takip ederek ortam için en uygun üfleme hızını seçebilirsiniz.
 • Dilerseniz ardından “SWİNG” tuşuna basarak klimanın üfleme açısını ayarlayabilirsiniz. Bu tuşa bir kez bastığınızda klima hava kanadı hareket eder, tuşa yeniden bastığınızda hareket durur. Böylelikle uygun bir hava kanadı yönü ayarlayabilirsiniz.
 • İşlemlerden kısa süre sonra klima ortam sıcaklığını yükseltir ve ısıtma yapar.
Ayrıca Bakınız.  Daikin Klimada Zamanlayıcı Ayarı Nasıl Yapılır?

Daikin Flexi İnverter Yer Tavan Tipi Klimayı Soğutma Moduna Alma

 • Klima iç ünitesi kapalı durumda ise “ON/OFF” tuşuna basarak klimanızı aktif edin. Klima iç ünitesi zaten açıksa bu işlemi yapmayın, aksi halde klimanızın iç ünitesi kapanacaktır.
 • Soğutma modunu seçmek adına “MODE” tuşunu kullanabilirsiniz. Bu tuşa her bastığınızda kumanda ekranını kontrol edin farklı çalışma modlarına ait semboller belirecektir. Kumanda ekranında “kar sembolü” gördüğünüzde cihaz soğutma moduna alınmış demektir. Bu işlemi bu sembolü gördüğünüzde durdurmanız gerekir.
 • Ardından ısı ayarı yapmanız gerekir. Bundan dolayı “TEMP ▲ ve ▼” tuşlarını kullanmanız gerekir. Bu tuşlara bastıkça klima sıcaklık ayarı düşecek ve yükselecektir. Bu değişikliği tuşlara bastığınızda kumanda ekranından da görebilir, istediğiniz bir dereceyi ayarlayabilirsiniz.
 • Derece ayarından sonra cihazın üfleme hızını belirlemeniz gerekir. Bunun için kullanmanız gereken tuş “FAN” tuşudur. Bu tuşa art arda basarak bunun yanı sıra kumanda ekranını takip ederek uygun bir fan hızı seçebilirsiniz.
 • İsterseniz klimanın üfleme açısını ayarlamak için “SWİNG” tuşunu kullanabilirsiniz. Bu tuşa bir kez bastığınızda klima iç ünite kanadında hareket olacaktır. Uygun bir açıda bırakmak için bu tuşa yeniden basmanız yeterli gelmektedir. Kanat yönü bu tuşa bastığınız açıda sabitlenecektir.
 • İşlem ardından klimanız kısa bir sürede ortam sıcaklığını düşürecek ve soğutma yapacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Büyükçekmece Klima Servisi
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi