Klima Bilgileri

Alarko Carrier X-Power Fresh Isıtma Soğutma

Alarko Carrier X-Power Fresh Isıtma Soğutma, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Alarko Carrier X-Power Fresh Isıtma Soğutma ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Alarko Carrier X-Power Fresh Isıtma Soğutma ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Alarko Carrier X-Power Fresh Isıtma Soğutma

Önemli Bilgi: Makalemizde bulunan bilgiler Alarko Carrier X-Power Fresh QHC024DS model klima kumandası ile ilgili bilgilerdir.

logo

Alarko Carrier X-Power Fresh Klimayı Isıtma Moduna Alma

  • Klima kapalı durumdaysa önce açmak gerekir. İç üniteyi açmak için “On/Off” tuşuna bir kez basmanız yeterli gelmektedir.
  • Klimayı ısıtma moduna almak için “Mode” tuşunu kullanmalısınız. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranının solunda bulunan çalışma modlarının yanında ◄ sembolü çıkacaktır. “HEAT” yazısının sağında ◄ sembolü belirene kadar Mode tuşuna art arda bası
  • Ardından sıcaklık derecesi ayarlamak gerekir. Bunun için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarını kullanabilirsiniz. Bu tuşlara bastıkça kumanda ekranına bakın, ayarladığınız sıcaklığı bu biçimde gözlemleyebilirsiniz.
  • Fan hızını belirlemek üzere “Fan” tuşunu kullanmanız gerekir. Fan hızı bu tuşa bastıkça değişir. HIGH: Yüksek, MED: Orta ve LOW: Düşük fan hızı demektir. Bu tuşa her bastığınızda bu fan hızları içinde geçiş olur ve geçişlerde yazıların solunda ► sembolü çıkar. Bu sembol hangi yazının solundaysa fan hızı o ayarda demektir. Böylelikle uygun bir fan hızı seçebilirsiniz.
  • İşlemlerden sonra klima kısa bir süre sonra ısıtma yapacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Beko Klima Kullanma Kılavuzu

Alarko Carrier X-Power Fresh Klimayı Soğutma Moduna Alma

  • Klima kapalı durumdaysa eğer açmak gerekir. İç üniteyi açmak için kumanda üzerindeki “On/Off” tuşuna bir kez basmalısınız.
  • Klimayı soğutma moduna almak için “Mode” tuşuna basmalısınız. Bu tuşa bastıkça kumanda ekranının sol bölümünde bulunan çalışma modlarının hemen sağında ◄ sembolü çıkar. Bu sembol “COOL” yazısının sağında belirene kadar Mode tuşuna art arda basın.
  • Sıcaklık derecesini ayarlamak için “TEMP ▼ ve ▲” tuşlarına basabilirsiniz. Bu tuşlara bastıkça sıcaklık derecesi düşer yahut yükselir. Ekranı takip ederek ayarladığınız sıcaklığı görebilir ve ortam için uygun bir derece ayarlayabilirsiniz.
  • Ardından klimanın üfleme hızını ayarlamak için “Fan” tuşuna basmanız gerekir. Bu tuşa her bastığınızda fan hızı kademesi değişecektir. HIGH: Yüksek, MED: Orta ve LOW: Düşük fan hızı manasına gelmektedir. Bu tuşa her bastığınızda fan hızı kademeleri içinde geçiş olur. Geçişler sırasında yazıların sol bölümünde ► sembolü çıkar. Bu sembol hangi yazının daha doğrusu hangi fan hızı konumunun yanında ise fan hızı o ayarda diyebiliriz. Böylelikle uygun bir fan hızı seçebilirsiniz.
  • İşlemlerden sonra klima kısa bir süre sonra soğutma yapacaktır.
Ayrıca Bakınız.  Vestel Nature Plus Buzz İnverter Isıtma Soğutma

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi