Klima Arıza Kodları

Vestel Klimada Filtre Temizleme Uyarısı ve Çözümü

Vestel Klimada Filtre Temizleme Uyarısı ve Çözümü, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Vestel Klimada Filtre Temizleme Uyarısı ve Çözümü ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Vestel Klimada Filtre Temizleme Uyarısı ve Çözümü ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Vestel Klimada Filtre Temizleme Uyarısı ve Çözümü

Vestel Klima FL Arızası

Vestel klimaların model ve çeşidine bağlı olarak filtrenin temizlenmesi gerektiğinde cihaz filtre temizleme ikazsı vermektedir. Vestel Klimada Filtre Temizleme Uyarısı ve Çözümü bilgisi aşağıda bulunmaktadır. Bilgileri inceleyerek sorunu çözümleyebilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  Bosch Klima Arıza Kodları

logo

Vestel Klimada Filtre Temizleme Uyarısı ve Çözümü

Vestel Klimada Filtre Temizleme Uyarısı ve Çözümü

Vestel klimanın tüm ışıkları sırası ile yanıyorsa

OPERATİON – TIMER – FAN – TURBO ledleri sırası ile yanıyorsa klimanız filtre temizliği ikazsı veriyor demektir. Servis müdahalesi olmaksızın filtresini söküp güzelce ve dikkatlice temizleyin ve filtreyi yeniden yerine takın. Sorun çözümlenecektir. Bu basit uygulamayı ihmal etmezseniz eğer bu gibi poblemleri da yaşamaz daha sağlıklı ortamda bulunursunuz.

Vestel klimanın ekranında FL arıza kodu yanıp sönüyorsa

Bu durum da yine filtre temizliği ikazsı demektir. Buna benzer durumlarla karşı karşıya geldiğınız an filtreyi sökerek temizlemelisiniz. İşlem ardından ekrandaki FL arıza kodu yanıp sönmeye devam eder. Uzaktan kumanda üzerinde bulunan + ve – tuşlarına 5 sn kadar basılı tutarsanız sorun çözümlenecektir.

Ayrıca Bakınız.  Esenyurt Klima Servisi

Filtreyi düzenli olarak 15 günde bir kez temizlerseniz eğer bu ve buna benzer daha bir çok sorunu yaşamak zorunda kalmazsınız. Doğru ve sağlıklı kullanım adına filtre temizliği mühimdir. Uzman desteği almadan kendiniz de evinizde veya iş yerinizde temizleyebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi