Klima Bilgileri

Olefini E4-07 Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Olefini E4-07 Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Olefini E4-07 Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Olefini E4-07 Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Olefini E4-07 Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Olefini E4-07 Kullanım Kılavuzu

Olefini E4-07 Klima Kumanda Kullanımı ve düğmelerin anlamlarını paylaşımımızda bulacaksınızdır.

logo

Olefini E4-07 Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

 • 1 numaralı düğme

ON/OFF cihazı açma ve kapama düğmesidir. Klimayı çalıştırmak istediğinizde yahut kapatmak istediğinizde bu düğmeye basabilirsiniz.

 • 2 numaralı düğme

MODE yani konum seçme düğmesidir. Klimanızın çalışma modlarını seçmekte size yardımcı olmaktadır. Klimayı soğutma, ısıtma, nem alma, otomatik yahut fan gibi modlarda çalıştırmak için MODE düğmesini kullanabilirsiniz.

 • 3 numaralı düğme

FAN düğmesidir. Klimanızın üfleme hızını belirlemeniz için size kolaylık sağlayan düğmesidir. Düğmeye bastığınız anda farklı fan hızları çıkar. Otomatik, yüksek, orta veya düşük fan hızı kademelerinden birini tercih edebilirsiniz.

 • 4-5 numaralı düğmeler

Isı ayarlama düğmeleridir. Oda sıcaklığını, zamanlayıcıyı ve saat ayarını yapmak için kullanabilirsiniz.

 • 6 numaralı düğme

SMART düğmesidir. Bu modelde fonksiyon olmasa da akıllı çalışma düğmesi denilebilir. İç ünitenin açık veya kapalı olması fark etmez. Direk sanal bellek moduna girmek için bu düğme kullanılır.

 • 7 numaralı düğme

SWİNG yani salınım olarak adlandırabileceğimiz düğmedir. Yatay ayarlı panjur salınımını durdurmak veya başlatmak için kullanılır. Hava akışını yukarı/aşağı yönde ayarlar. Bir kes bastığınızda hava kanadı salınım yapar, düğmeye yeniden bastığınızda salınım durur ve ayarlanan yönde kalır.

 • 8 numaralı düğme

SLEEP yani uyku modu düğmesidir. Klimayı uyku moduna almak yahut özelliği iptal etmek için kullanılır.

 • 9 numaralı düğme

I FEEL yani hissediyorum özelliği düğmesidir. Fonksiyonun başlatılması yahut iptal edilmesi için bu düğme kullanılır. Bu fonksiyonda; cihaz makine yerine kumandaya entegre edilen sıcaklık sensörüne bağlı olarak çalışmaktadır. Bundan dolayı kumanda iç üniteye yakın yani sinyal alabilecek bir yerde bulunmalıdır.

 • 10 numaralı düğme

CLOCK yani saat düğmesidir. Klimanın güncel saatinin girilmesi için kullanılır. Düğmeye bir kez bastığınızda ekranda saat ve dakika ayarı yapabileceğiniz bir bölüm çıkar. Bu ayarlamayı 4-5 numarası ile gösterdiğimiz ısı ayar düğmeleri ile uygulayabilirsiniz.

 • 11-12 numaralı düğmeler

TIMER ON/OFF düğmeleri. Yani zamanlayıcı düğmeleri denilebilir. Klimanın çalışması ve durması gereken zaman ayarını uygulayabilirsiniz.

 • 13 numaralı düğme

SUPER düğmesi. Bir nevi bi hayli hızlı soğutma düğmesi denilebilir. Hızlı soğutmayı başlatmak için bunun yanı sıra durdurmak için bu düğmeyi kullanabilirsiniz. Hızlı soğutmada cihaz otomatik olarak ayarlanan 18°C lik sıcaklıkta ve yüksek fan hızında çalışma yapmaktadır.

Ayrıca Bakınız.  Hitachi 01 RAR-3V2 Isıtma Soğutma
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi