Klima Arıza Kodları

Mitsubishi MSZ-DM Comfort Plus Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Mitsubishi MSZ-DM Comfort Plus Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Mitsubishi MSZ-DM Comfort Plus Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Mitsubishi MSZ-DM Comfort Plus Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Mitsubishi MSZ-DM Comfort Plus Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Mitsubishi MSZ-DM Comfort Plus Kullanım Kılavuzu

Önemli Bilgi Makalemizde bulunan bilgiler Mitsubishi MSZ-DM24VA / MSZ-DM35VA Comfort Plus İnverter Duvar Tipi Klima Kumanda Kullanımı ile alakalı bilgilerdir.

logo

Mitsubishi MSZ-DM Comfort Plus Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

  • OFF/ON Düğmesi

Klimayı çalıştırma-durdurma düğmesidir.

  • TOO WARM düğmesi

Sıcaklık ayar düğmesidir. Sıcaklık ayarını düşürmenize yardımcı olmaktadır. Düğmeye her bastığınızda sıcaklık derecesi 1°C kadar düşer.

  • TOO COOL düğmesi

Sıcaklık ayar düğmesidir. Sıcaklık ayarını yükseltmenize yardımcı olmaktadır. Düğmeye bastığınız sürece sıcaklık ayarı 1°C kadar yükselir.

  • MODE düğmesi

Cihazı çalıştırma konumu seçme düğmesidir. Menü düğmesi olarak bilinir. Her bastığınızda cihazın çalışma modu değişir. Sırası ile aşağıda bulunan çalışma modları çıkar.

Kar simgesi (soğutma) → su damlası simgesi (kurutma) → güneş simgesi (ısıtma) → pervane simgesi (fan)

Klimayı mevsim ve sıcaklık durumuna göre talep ettiğiniz modda çalıştırabilir ve yukarıda sözü edilen modlardan birini seçebilirsiniz.

  • FAN düğmesi

Fan hızını seçmenize kolaylık sağlayan düğmedir. Düğmeye her bastığınızda fan hızı otomatik ayardan en yükseğe kadar devam eder. Fan hızındaki değişiklik aşağıda açıklanmıştır.

AUTO → DÜŞÜK → ORTA → YÜKSEK → ÇOK YÜKSEK

Sessiz çalışma için genelde düşük fan hızı tercih edilmelidir. Odanın daha bi hayli hızlı soğutulması veya ısıtılması amacı ile fan hızını dilediğiniz biçimde değiştirebilirsiniz. Odanın soğutulması veya ısıtılmasından sonra da fan hızının düşürülmesi önerilmektedir.

  • ECONO COOL düğmesi

Ekonomik soğutma düğmesidir. Bu konumda esinti çalışmasını ünite sıcaklığına göre çeşitli devirlerde dikey olarak yapmaktadır. Ayarlama sıcaklığı otomatik olarak 2°C daha yükseğe ayarlanmaktadır.

Esinti hava akımı sabit hava akımından daha çok soğutma hissi yaratmaktadır. Bunun yanında sıcaklık ayarı otomatik 2°C daha yüksek ayarlanmış olduğu halde rahatlık sağlayacak biçimde soğutma çalışması yapmak olabilecekdür. Bu da enerji tasarrufuna neden olmaktadır.

Klimayı bu modda çalıştırmak isteğe göre eğer ECONO COOL düğmesine basmanız yeterli gelmektedir. İptal etmek için de ECONO COOL düğmesine basmalı artından VANE düğmesine basmalısınız.

  • VANE düğmesi

Hava akım yönünü seçmek için kullanılan düğmedir. Düğmeye her basıldığında hava akımı değişir. Bu değişiklik aşağıda açıklanmıştır.

AUTO → (1) → (2) → (3) → (4) → (5) → (ESİNTİ)

AUTO konumuna getirdiğinizde iç üniteden iki kısa “BİP” sesi duyulur. Hava akış yönünü değiştirirken her zaman uzaktan kumandayı kullanmalısınız. Yatay kanatları elinizle oynatmamalısınız. Aksi halde arızalanmasına neden olabilir.

AUTO konumunda kanat en verimli hava akımı yönüne ayarlamaktadır. Soğutma/kurutma/fan konumundayken tercih edilebilir. Isıtma modunda ise yatay konum tercih edilmelidir.

Esinti konumunda yön kanadı aralıklı olarak yukarı ve aşağı doğru hareket etmektedir.

  • SELECT düğmesi

Zamanlayıcı ayarlama düğmesidir. Düğmeye her bastığınızda zamanlayıcı modu değişir. Aşağıda bu modlar sıralanmıştır.

KAPATMA ZAMANLAYICI → AÇMA ZAMANLAYICI → ZAMANLAYICI DEVRE DIŞI

Zamanlayıcıyı istediğiniz saat dilimine göre ayarlayabilirsiniz. İptal etmek için de SELECT düğmesine ekranda TIMER RELEASE (ZAMANLAYICI DEVRE DIŞI) görüntülenene kadar basmalısınız.

  • TIME ▼ ve TIME ▲ düğmesi

Zaman ayarı düğmeleridir. SELECT düğmesine basarak zamanlayıcıyı aktif hale getirebilir ve zaman ayarını TIME ▼ ve TIME ▲ düğmeleri ile uygulayabilirsiniz.

  • RESET düğmesi

Bir arıza durumu söz konusu olduğunda veya uzaktan kumanda pili takılması gerektiğinde bu düğmeyi kullanabilirsiniz. Düğmeye ince bir alet tercih ederek (iğne gibi) hafifçe bastırmanız gerekir.

Ayrıca Bakınız.  Daikin Enjoy Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi