Klima Arıza Kodları

Midea RG36F3-BGEF Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Midea RG36F3-BGEF Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Midea RG36F3-BGEF Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Midea RG36F3-BGEF Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Midea RG36F3-BGEF Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

Midea RG36F3-BGEF Kumanda Kullanım Kılavuzu

Midea RG36F3-BGEF Klima Kumandası Nasıl Kullanılır? kumanda üzerinde bulunan düğmelerin görevi nedir? midea klimayı ısıtma, soğutma konumuna alma ve farklı konumlarda çalıştırma bilgisi aşağıda bulunmaktadır.

logo

Midea RG36F3-BGEF Klima Kumandası Nasıl Kullanılır?

 • 1 numaralı düğme

ON/OFF düğmesidir. Açma-kapama işlevi görür. Klimayı açmak veya kapatmak için kullanabilirsiniz.

 • 2 numaralı düğme

Mode düğmesidir. Çalışma modunun ayarlanmasına yardımcı olmaktadır. Düğmeye her basıldığında klimanın farklı çalışma modu kumanda ekranında belirir. Bunlar aşağıda bulunduğu biçimdedir.

Otomatik → Soğutma → Kurutma → Isıtma → Fan

Yalnız ısıtma modu yalnızca soğutma ısıtma modelleri için geçerlidir.

 • 3 numaralı düğme

SWİNG düğmesidir. Dikey hava akışı yönlendirme kanatçığının salınım özelliğini durdurmak yahut başlatmak amacı ile kullanabilirsiniz.

 • 4 numaralı düğme

DIRECT düğmesidir. Yatay salınım akışı yönlendirme kanatçığının salınım özelliğini durdurmak yahut başlatmak amacı ile kullanabilirsiniz.

 • 5 numaralı düğme

SLEEP FRESH düğmesidir. Uyku özelliğini etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için kullanabilirsiniz. Düğmeye 2 sn kadar basılı tutarsanız eğer TAZELEME özelliği etkileşir. Yeniden 2 sn kadar basılı tuttuğunuzda özelliği devre dışı bırakmış olursunuz.

 • 6 numaralı düğmeler

TURBO SELF CLEAN düğmeleridir. TURBO özelliğini etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için kullanabilirsiniz. Düğmeye 2 sn kadar basılı tutarsanız KENDİ KENDİNİ TEMİZLEME (self clean) özelliği etkinleşir. Fonksiyonu iptal etmek için düğmeye yeniden 2 sn kadar basılı tutmanız gerekir.

 • 7 numaralı düğme

RESET düğmesidir. Sıfırla düğmesi olarak bilinir. Düğmeye bastığınız zaman tüm geçerli ayarlar iptal edilir ve kontrol ilk ayarlarına döner.

 • 8 numaralı düğme

(+) simgeli düğmedir. Sıcaklık ayarını yükseltmek yahut zaman ayarını yükseltmek amacı ile kullanabilirsiniz.

 • 9 numaralı düğme

(-) simgeli düğmedir. Sıcaklık ayarını azaltmak yahut zaman ayarını düşürmek amacı ile kullanabilirsiniz

 • 10 numaralı düğme

SHORT CUT düğmesidir. Düğmeye bastığınız zaman fan kademesini en düşük olarak ayarlamış olursunuz.

 • 11 numaralı düğme

FAN SPEED düğmesidir. Fan hızı düğmesidir. 4 fan hızından birini seçmek için kullanabilirsiniz. Fan hızları aşağıda bulunduğu gibidir.

OTOMATİK → DÜŞÜK → ORTA → YÜKSEK

 • 12 numaralı düğme

TIMER ON düğmesidir. Zamanlayıcı açma ayarlayıcısıdır. Düğmeye bastığınızda otomatik açılma zamanını ayarlayabilirsiniz. Düğmeye her bastığınızda zaman ayarı otomatik 30 dakika kadar artar. Zaman ayarı 10H olduğunda her düğme basış otomatik zaman ayarı 60 dakikalık aralıklarla artar. Otomatik zaman ayarını iptal etmek için otomatik açılma zamanını 0:0 uygulayabilirsiniz.

 • 13 numaralı düğme

TIMER OFF düğmesidir. Zamanlayıcı kapama ayarlayıcısıdır. Düğmeye bastığınızda otomatik kapanma zamanını ayarlayabilirsiniz.

 • 14 numaralı düğme

LED FOLLOW ME düğmesidir. İç ünite ekran gösterimini devre dışı bırakmakta veya aktifleştirmektedir. Düğmeye 2 sn kadar basılı tutarsanız BENİ İZLE özelliği etkinleşir. Yeniden 2 sn basılı tutulduğunda fonksiyon devre dışı bırakılır.

 • 15 numaralı düğme

LOCK yani kilit düğmesidir. Bastığınız zaman tüm geçerli ayarları kilitlemiş olursunuz. Kumanda üzerindeki kilit düğmesi dışında hiçbir düğme çalışmaz. Kilit modunu iptal etmek için de düğmeye yeniden basmanız yeterli gelmektedir.

Ayrıca Bakınız.  Klima Filtresi Nasıl Temizlenir? Videolu Anlatım
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi