Klima Arıza Kodları

Klimada Soğutucu Akışkan Tipi ve Miktarı Nedir?

Klimada Soğutucu Akışkan Tipi ve Miktarı Nedir?, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Klimada Soğutucu Akışkan Tipi ve Miktarı Nedir? ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Klimada Soğutucu Akışkan Tipi ve Miktarı Nedir? ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Klimada Soğutucu Akışkan Tipi ve Miktarı Nedir?

Soğutucu Akışkan Türü ve Miktarı

Yeni kimyasal bileşiklerin keşfedilmesi ile birlikte tüm soğutucu akışkanların kullanımındaki avantaj ve dezavantajlar değerlendirilmeye alınmıştır. Bunun neticesinde ise; yeni soğutucu akışkanlar ortaya çıkmıştır. Belirtilen bu soğutucu akışkanlar çevreci özelliktedir. R407C, R410A ve R32 gibi ozon tabakasına zararı yok denilecek kadar az olan gazlar buna örnektir diyebiliriz.

Ayrıca Bakınız.  Klimanın Dış Ünitesi Çalışmıyor

logo

Klimada Soğutucu Akışkan Tipi ve Miktarı Nedir?

Klimada Soğutucu Akışkan Tipi ve Miktarı Nedir?

Günümüzde çevre bilincinin yükselmesi ile ozonla dost gazların kullanılması yaygın hale gelmiştir. Özellikle de 2010 tarihinden bu yana ozon tabakasına zarar vermekte olan R22 gibi soğutucu akışkanlarla çalışan cihazların üretimi tamamen durmuş ve yasaklanmaya başlanmıştır. Lakin önceki cihazlarda R22 soğutucu akışkanın olması sebebiyle tamamen servis ve bakım hizmetinin yerine getirilmesi amacı ile 2020 tarihine kadar bu gazların üretimi mecburen sürecektir.

  • Split klimalarda genelde; R22, R407C, R410A ve R32 gazları kullanılır. Klimalarda kullanılmakta olan gazların miktarı gram olarak belirtilir. Kullanılan gaz miktarı ise klimanın Btu/h cinsinden; büyüklüğüne, kullanılan boru çapına ve boru mesafelerine göre değişmektedir.
Ayrıca Bakınız.  Dış Ünitede Geri Besleme Sorunu Nasıl Çözümlenir?
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi