Klima Arıza Kodları

Klimada Kompresör Arızaları ve Sebepleri

Klimada Kompresör Arızaları ve Sebepleri, Gaziantep klima ve kombi servisi olarak bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza Klimada Kompresör Arızaları ve Sebepleri ile alakalı faydalı bir makale paylaşmaya çalıştık. Klimada Kompresör Arızaları ve Sebepleri ile alakalı bilgiler umarım işinize yarar..

Klimada Kompresör Arızaları ve Sebepleri

Klimada Kompresör Sorunları

Klimada bulunan parçalar zaman içinde kullanıma bağlı arızalanabilmektedir. Bu durum da klimanın beklenen randımanda çalışmamasına neden olmaktadır. Kombilerde özellikle de kompresörün arızalanması durumu soğutma anlamında beklenen sonucun alınamamasına ve poblemlerin yaşanmasına etmendir.

Ayrıca Bakınız.  Termodinamik Klima Arıza Kodları

logo

Klimada Kompresör Arızaları ve Sebepleri

Klimada Kompresör Arızaları ve Sebepleri

Birçok mekanın soğutma sistemi problemi; uzun süre ilgilenilmeden kullanılmaya devam edilen kompresör sorunu ile buluşmaktedir.

Yağın temizleme etkisi olduğu için ufak parçacıklar ve zararlı kimyasal bileşenler yağın içinde toplanmaktadır. Buradan kompresöre girmektedir. Kompresör zararına neden olabilmektedir.

Örnek vermek gerekirse; uygun olmayan boru kesimi, temizleme işlemi, lehimleme uygulaması, sahadaki borulama işlerinde veya boruların onarılmasında kullanılan kaynak metotlarıni bir çok katı kirleticinin sisteme girmesine neden olabilir.

Kompresör Arızası Nasıl Anlaşılır?

Klimada oluşan kompresör arızalarında genelde soğutmama veya yeterli soğutmama poblemleri karşımıza çıkar. Buna benzer arıza durumlarında kompresör değişimi yapılarak sorun giderilir. Yalnız klimanın her soğutma yapmaması durumu kompresör arızasına bağlanmaz. Farklı parçalarda da sorun olabilmektedir. Bu hususta uzman yardımı almak şarttır.

Ayrıca Bakınız.  Küçükçekmece Klima Servisi
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Gaziantep klima kombi servisi